Efesu repriza utakmice iz Pionira

Bojan Meštrović • srijeda, 23.11.2011.

Anadolu Efes i Partizan u Istanbulu su odigrali prvu utakmicu šestog kola skupine C, a slavili su domaćini rezultatom 67:58. Ovom pobjedom Efes se popeo na treće mjesto skupine.

U drugom ovosezonskom dvoboju Efesa i Partizana viđen je identičan scenarij kao i u prvom. Beograđani su držali utakmicu u neizvjesnosti sve do treće četvrtine, kada je uslijedio znatan pad. Domaćini su napravili veliku prednost i nakon toga Partizanu nisu dopustili povratak u utakmicu.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu utakmicu, a niti jedna od ekipa nije došla do veće prednosti. U tom periodu hrvatski centar Stanko Barać zabilježio je svih svojih deset koševa, ali isti učinak imao je i Partizanov Milan Mačvan, te se na veliki predah otišlo s rezultatom 30:28.

Po povratku s odmora, Partizan kao da je stao. Punih devet minuta nisu uspjeli poentirati, što su domaćini znalački iskoristili. Predvođeni Sašom Vujačićem, treću četvrtinu Efesovi igrači pobijedili su s 19:8, te otišli na, kako će se pokazati, za Partizan nedostižnih +13 (49:36). Gosti su u posljednjih deset minuta u dva navrata uspjeli doći na zaostatak od šest koševa, ali oba puta bi Savanović ekspresno odgovorio tricom, osiguravši tako slavlje Efesa.

Najbolji igrač utakmice bio je Saša Vujačić (21 koš, 5 sk, 3 as), a veliku pomoć imao je u Dušku Savanoviću (16 koš, 4 sk). Kod Partizana najbolji je bio Mačvan s 15 koševa i pet skokova, ali izostao je učinak ostalih. Inače za Partizan ključni igrač, Nikola Peković, večeras je odigrao, za njega, ispodprosječnu utakmicu. U 25 minuta provedenih na parketu upisao je samo tri koša (šut iz igre 1/8).

U sljedećem kolu Efes putuje u Belgiju na dvoboj protiv Spiroua, dok će Partizan ugostiti Maccabi.