Olympiacosu treća pobjeda

Mišo Gulić • srijeda, 23.11.2011.

Olympiacos je nakon iznimno zanimljive i izjednačene utakmice, boljom igrom u finišu, svladao španjolski Bilbao i tako došao do treće euroligaške pobjede.

Gescrap Bizkaia Bilbao, klub Marka Banića, je na gostovanju u Pireju kod Olympiacosa bio u egalu veći dio utakmice, nekoliko puta i vodio, ali ipak nije izdržao do samog kraja pa su do treće pobjede ipak stigli domaćini, dok su s druge strane Španjolci upisali četvrti poraz.

Nakon izjednačenih prvih minuta i rezultata 8:7, Olympiacos je serijom 11-2 vrlo brzo došao do prednosti od 19:9, ali gosti su se pribrali i dobrom rolom Blumsa i Banića došli na minus četiri (22:18), da bi prva četvrtina zaključena rezultatom 27:24 u korist grčkog sastava.

Odmah na početku drugog perioda Bilbao je uhvatio potpuni priključak (29:29), a nedugo potom semafor je pokazivao i gostujuću prednost od dva koša (36:38), no, Grci su predvođeni Antićem i Spanoulisom na odmor ipak odnijeli tri koša viška (45:42).

Po povratku s odmora Olympiacos je imao blagu inicijativu, međutim, Španjolci tada ubacuju u brzinu više i serijom 9-0 sve okreću u svoju korist (55:61). Ipak, koševima Hinesa domaći su pred odlučujućih 10 minuta zaostajali svega pola koša (60:61).

Bilbao je sjajno otvorio posljednju četvrtinu i tricom Vasiliadisa se ponovno odvojio na plus četiri, ali potom kreće Spanoulisev show koji u prvih pet minuta postiže čak 12 koševa i vraća prednost na grčku stranu (72:68). Minutu i pol nakon, prednost domaćih se popela i sve do 79:70, ali žilavi gosti ne odustaju i košem Jacksona, minutu prije kraja, dolaze na četiri koša zaostatka (82:78). No, da se ipak ne uđe u egal završnicu pobrinuo se sjajni Spanoulis (18 koševa u posljednjoj četvrtini) i novim koševima svojoj momčadi osigurao nove bodove uz pobjedu od 88:81.

Najefikasniji u redovima Olympiacosa je bio Spanoulis s 29 koševa i šest asistencija, dok je s druge strane Mumbru zabio 17 te četiri puta asistirao, a Banić dodao 15 koševa uz šut za dva 7/11.