Drama u Sieni pripala Uniksu

Mario Majdić Natrlin • srijeda, 23.11.2011.

U Sieni je danas odigrana prva utakmica šestog kola Skupine D košarkaške Eurolige. Uniks iz Kazana stigao je do veoma važne pobjede u gostima svladavši Montepaschi 79:73, uz neobičnu predstavu Henryja Domercanta...

Ruski Uniks iz Kazana uzvratio je Montepaschiju za poraz s otvaranja Eurolige i svladao ih 79:73 pritom se izjednačivši s Talijanima na omjeru 4-2 i drugom mjestu Skupine D.

Bila je ovo velika pobjeda za debitanta u Euroligi koji je do slavlja stigao zahvaljujući odličnoj četvrtoj četvrtini koju su gosti iz Rusije odnijeli s 22:12, nakon tri iznimno neizvjesne četvrtine.

BiH reprezentativac Henry Domercant bio je prvi čovjek Uniksa utrpavši svojoj bivšoj momčadi 24 poena. Napravio je to na način da je ubacio šest trica iz osam pokušaja, s napomenom da je za dva poena šutirao 0/4.

Domercant je iznudio čak 11 prekršaja i upravo je s linije slobodnih bacanja zapečatio pobjedu zabivši za 79:73, 42 sekunde prije kraja.

Domercantu se u dresu Uniksa s 21 poenom i deset skokova pridružio Vladimir Veremeenko, dok je Lynn Greer dodao 12 koševa.

Prvo je poluvrijeme završilo s rezultatom 41:41 nakon što je Uniks odnio prvu, a Montepaschi drugu četvrtinu s pet poena prednosti. Već do tada domaćini su skupili deset izgubljenih lopti, a Bo McCalebb je zabio 15 poena.

Makedonski razigravač utakmicu je završio s 22 poena (šut 9/12), a uz njega je dvoznamenkast kod Siene bio još tek Rimantas Kaukenas s 13 koševa.