Riječani posrnuli u Koprivnici

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 21.11.2011.

Nakon 14. kola 1. HNL juniora nogometaši Hajduka i dalje drže prvu poziciju bez ijednog upisanog poraza. Iako u odnosu na ostatak društva imaju dvije utakmice manje u nogama, zahvaljujući porazu Rijeke u Koprivnici prednost nad prvim pratiteljem porasla je na četiri boda…

Juniori Varaždina u Split su stigli sa svega 16 igrača, a njihov vratar Dean Šafarić prvi je puta kapitulirao već u petoj minuti. Pogodio je tada Ivo-Valentino Tomaš, a već tri minute kasnije na semaforu je stajalo 2:0. U strijelce se upisao Tomislav Kiš. Iduća dva pogotka, onaj u 28. minuti s bijele točke i deset minuta prije završetka prvog dijela djelo su Josipa Radoševića. Prije odlaska na odmor momčad Miše Krstičevića postavila je visokih 5:0, mrežu Varaždinaca pronašao je Vladislavić. Realizatorsku priču u 72. minuti zaključio je Jelić. Varaždin je svoju najveću priliku propustio realizirati udarcem s jedanaest metara.

Rijeka je u Koprivnici nastupila oslabljena za Ivana Močinića, Matu Miloša i Niku Datkovića koji su ostali podno Kantride zbog utakmice Prve lige s Karlovcem koja se na kraju nije odigrala. Mlade Farmaceute u ovom su susretu predvodili dvostruki strijelci, kapetan Nikola Drvarić i Ivan Abramović. Carlo Berković, vratar juniora Rijeke, prvi je puta po loptu u svoju mrežu morao u 12. minuti. Drvarić se u strijelce upisao i u 58. minuti za 4:0. Po jedan je u svakom poluvremenu postigao i Abramović.

Uvjerljiv je kao domaćin bio i juniorski sastav Intera. U Zaprešiću je gostovao Split, 14-plasirana momčad prvenstva. Momčad Srećka Bogdana 30-tak gledatelja pogotkom je razveselila u 10. minuti kada je put do mreže Kirevskog pronašao Renato Rumbak. 2:0 postavio je deset minuta kasnije Tihomir Šoštarić udarcem s 25 metara u same rašlje Splitova gola. Splitovci su s centra morali krenuti i u 87. minuti, za posljednji pogodak u njihovoj mreži pobrinuo se Mohač.

Tri su pogotka u 14. kolu, također na gostovanju, primili mladi Šibenčani. Osijek je ovom pobjedom preskočio Dinamo te od drugoplasirane Rijeke ima tek bod manje. Iako su gosti poveli nakon četiri minute igre pogotkom Pecolaja, Osječani su krajem drugog dijela riješili susret u svoju korist. U osmoj minuti Lovre Špadina postigao je autogol i tim se rezultatom, 1:1, otišlo na odmor. Mišić u 75. i Stjepan Nikolić Kovačević u posljednjoj minuti postavili su konačnih 3:1.

Gradski derbi odigrale su momčadi Dinama i Zagreba i na kraju podijelile bodove. Zdenko Bilać pogotkom u 39. minuti doveo je Modre u prednost pred odlazak na odmor, a kako se kasnije pokazalo konačnih 1:1 postavio je Filip Škvorc na ulasku u posljednjih 15 minuta susreta. Sastav iz Veslačke imao je nakon toga i stopostotnu priliku za pobjedu. Prije nje glavni djelitelj pravde Igor Pristovnik propustio je pokazati na bijelu točku neregistriravši igranje rukom u kaznenom prostoru domaćina. Isti sudac na isti je način oštetio Rijeku u 10. kolu upravo na gostovanju kod Zagreba.

Drugi remi kola zabilježen je u Vinkovcima gdje su gostovali juniori Istre. Posljednjeplasirana momčad 1. HNL juniora dva je puta vodila no ipak nije uspjeli stići do sva tri boda. Brandića je u petoj minuti susreta prevario Mauro Mišan. Ostala tri pogotka postignuta su u nastavku. Neizvjesnost je već u trećoj minuti drugog dijela vratio Drago Ćorić da bi u 88. minuti Jakov Puljić anulirao zgoditak Žgombe postignut samo nekoliko trenutaka ranije.

U drugom zagrebačkom dvoboju, onom između Hrvatskog dragovoljca i Lokomotive uspješniji su bili domaći juniori. Ivan Filipović prvi je načeo mrežu Luke Gajića. 40 minuta kasnije, točno na startu drugog dijela isto je učinio i Bruno Petković. Za momčad s Kajzerice precizan je u 65. minuti bio Tomšić. Unatoč smanjenju vodstva sastav Stjepana Deverića nije uspio stići do pozitivnog rezultata te je tako doživio i drugi poraz u nizu.

A jedini uspješan gost u 14. kolu bio je mladi sastav Zadra. Na gostovanju u Sesvetama Zadrani su postigli tri pogotka ne primivši niti jedan. Za razliku od Croatije od koje je slabija tek momčad iz Pule, nogometaši Josipa Butića nakon slabog ulaska sada drže devetu poziciju. Antonio Orlović, vratar Sesvećana u prvom je poluvremenu uspio svoju mrežu zadržati netaknutom, no tek četiri minute u nastavku bile su dovoljne da Gržan svom sastavu donese minimalnu prednost. Tri minute kasnije pogodio je i Jovančević, a do kraja se u strijelce upisao i Paulo Colić.

Rezultati 14. kola: Inter Zaprešić - Split 3:0, Dinamo - Zagreb 1:1, Cibalia - Istra 1961 2:2, Slaven Belupo - Rijeka 4:0, Croatia Sesvete - Zadar 0:3, Osijek - Šibenik 3:1, Hrvatski dragovoljac - Lokomotiva 2:1, Hajduk - Varaždin 6:0