Cibona na izlaznim vratima

Ivor Krapac • utorak, 29.11.2011.

U trećem kolu prvog kruga, Cibona je pretrpjela i treći poraz u Eurokupu, dodatno umanjivši izglede za ostanak u ovom natjecanju. Cibosi su u Donecku držali korak s domaćom momčadi samo u prvoj četvrtini, koju su završili s četiri poena zaostatka, ali čim su se ukrajinski predstavnici u drugoj dionici odvojili na 15-ak razlike, više nije bilo puno dvojbi kome će pripasti pobjeda...

Košarkaši Cibone ostali su daleko od pravog otpora svojim suparnicima i u trećem kolu skupine A Eurokupa. Poslije 30 poena zaostatka protiv Gravelinesa i -16 kod Hapoela u Jeruzalemu, Cibosi su na gostovanju u Donecku pali sa 17 razlike, 98:81 u korist istoimene domaće momčadi, čija pobjeda nije bila ozbiljnije ugrožena nakon što su se sredinom druge četvrtine odvojili na +15 (38:23).

U nastavku utakmice, jedino pozitivno za hrvatske predstavnike bilo je što su uspjeli zadržati ukrajinsku momčad ispod troznamekastog broja poena, što se činilo teško izglednim nakon 51:35 na poluvremenu i 79:56 na kraju treće četvrtine. U drugoj i trećoj dionici, Cibosi su primili ukupno 58 poena, da bi u završnoj četvrtini uspjeli nešto bolje limitirati opušteni i već sigurni Doneck, koji im je u tom periodu zabio 19.

U drugoj i po najavi, posljednjoj utakmici Danijela Lutza kao privremenog glavnog trenera, Vukovi su bili u egalu kroz veći dio prve četvrtine, nakon dostizanja ranog zaostatka od 8:1. Iza toga, dogodio se Cibonin preokret na 11:10, jedino vodstvo hrvatskih predstavnika u ovom susretu, da bi se domaći u nastavku četvrtine ponovno vratili u plus, s 21:17 na semaforu nakon prvih deset minuta.

Cibosi su početkom druge četvrtine još držali priključak, ali nakon što je Brian Chase tricom smanjio na 23:20, Doneck je svojom serijom od 8:0 prvi put otišao iznad deset razlike (31:20), a ubrzo povisio i na 38:23, prelomivši ovu utakmicu u svoju korist. Do kraja susreta, Cibona više nije bila ispod deset poena zaostatka.

Kod +23 za Doneck na kraju treće četvrtine, Vukovima je prijetio i još teži poraz od konačnog. No, s malim popuštanjem domaćina u posljednjih deset minuta, završilo je s manje od 20 razlike.

Domaći su imali petoricu dvoznamekastih strijelaca, a najviše se istaknuo Ramel Curry, s 23 poena uz odličnih 9/12 iz igre, dodajući i četiri asistencije. Vjačeslav Kravcov ubilježio je 16 poena i četiri skoka, a Ivan Radenović 15 poena i šest skokova.

Cibose je s 14 poena i tri asistencije vodio Davor Kus. Andrija Žižić i Antwain Barbour pridružili su se s po 12 poena, Žižić i s pet skokova.