Cedevita poražena nakon produžetka

Mario Majdić Natrlin • utorak, 29.11.2011.

Cedevita je u trećem kolu košarkaškog Eurokupa poražena u Domu sportova od talijanskog Benettona 87:86 nakon neizvjesnog produžetka...

Cedevita je propustila veliku priliku ugrabiti drugu pobjedu u Eurokupu. Dontaye Draper uputio je tricu za pobjedu, ali šut nije ušao i Benetton je u produžetku slavio 87:86.

Momčad Dražena Anzulovića imala je i na kraju četvrte četvrtine napad za pobjedu, ali šut Marka Cara blokirao je Alessandro Gentile. Upravo se Gentile 17 sekundi prije kraja produžetka pokušao iskupiti promašivši oba svoja slobodna bacanja, ali i Draper i Cedevita su odbili prihvatiti ispriku.

Koban je za domaćine bio rumunjski krilni centar Vlad Moldoveanu koji je ubacio 19 poena uz pet skokova s tim da je ubacio svih pet svojih šuteva za tri poena. Po 13 koševa zabili su E'Twaun Moore (šest skokova) i Jeff Adrien (deset skokova), dok je Sani Bečirovič uz 12 poena upisao i osam asistencija.

Stala trica

Cedeviti je u drugom dijelu u potpunosti blokirao šut iz vana. Nakon što su u prvih deset minuta šutirali 4/4 za tri poena i na poluvrijeme otišli s odličnih 6/7, momčad iz Podsuseda do kraja je ubacila tek jednu tricu i završila na 33% šuta izvana (7/21).

Cedevita je utakmicu otvorila furiozno ubilježivši vodstvo od 10:0 u prve dvije minute. Prvu dionicu završili su s obećavajućih 25:16, ali nakon što je vodstvo Cedevite došlo na maksimalnih +12 početkom druge četvrtine, Benetton uzvraća serijom 15:2 i preuzima vodstvo 33:32 tricom Moorea tri i pol minute prije odmora.

Momčadi su do poluvremena izmjenjivale trice i vodstva. Draper je tricom 36 sekundi prije odmora priskrbio vodstvo 42:38 da bi zatim asistirao Chrisu Warrenu za koš s istekom vremena i vodstvo 44:41 s kojim je Cedevita otišla na poluvrijeme.

Draper je utakmicu završio sa 16 poena uz četiri asistencije. Prvi strijelac Cedevite bio je raspoloženi Miro Bilan ubacivši 19 poena uz 11 skokova. Matjaž Smodiš dodao je 17 uz sedam ugrabljenih lopti.

Treća četvrtina bila je izjednačena. Cedevita je serijom 8:0 preuzela vodstvo 56:53. Seriju prekida trica Moldoveanua, ali u posljednjih deset minuta s vodstvom od dva poena razlike i pri rezultatu 60:58 ipak ulazi Cedevita.

U neizvjesnoj četvrtoj dionici trica Smodiša tri i pol minute prije kraja dovela je Cedevitu na 74:70. Do kraja regularnog dijela više nisu zabili koš. Nakon što je Adrien izjednačio na 74:74 s minutom i pol do kraja, obje su momčadi nanizale nekoliko promašenih šuteva.

Pobjednik se rješavao u dodatnih pet minuta. Benetton je tricom Massima Bullerija pobjegao na 85:81 minutu prije kraja. Draper je Cedevitu održavao u igri, ali je i 24 sekunde prije kraja promašio važno slobodno bacanje koje bi rezultat izjednačilo na 85:85 i završnicu možda odvelo u drugom smjeru.

Ovo je drugi poraz Cedevite koja je sada na omjeru 1-2, baš ako i Benetton koji je u Domu sportova upisao svoju prvu pobjedu u ovogodišnjem Eurokupu. Ove dvije momčadi sastat će se za tjedan dana u Trevisu.