Efes opravdao ulogu favorita

Ante Dubravac • srijeda, 30.11.2011.

Susretom između Belgacom Spiroua i Anadolu Efes otvoreno je sedmo kolo skupine C košarkaške Eurolige. Uspješniji su bili gosti rezultatom 66:62.

Od samoga početka gosti kreću koncentriranije te uz pet poena Stanka Baraća dolaze do prednosti 8:2. Dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine Efes pogotkom Savanovića stvara prednost od devet poena, 17:8. Ipak domaćini se serijom 5:0 vraćaju u susret, pa prva dionica završava s 18:14.

Druga četvrtina počela je s nekoliko ishitrenih šuteva pa su gledatelji prvi pogodak vidjeli nakon nešto više od dvije minute. Polovicom četvrtine Savanović pogađa dva slobodna bacanja i po prvi puta dovodi svoju momčad do dvoznamenkaste prednosti 26:16. Dobra igra gostiju se nastavila sve do kraja prvog poluvremena pa se na odmor otišlo s velikih +15, 37:22.

Uvjerljiva prednost koju su igrači Efesa stvorili u prvom poluvremenu poprilično je umrtvila igru pa početne minute treće četvrtine prolaze u mirnom održavanju razlike od strane gostiju. Nakon pet minuta Belgacom Spirou uspijeva smanjiti na devet razlike, ali odgovara Barać s četiri poena u nizu.

U posljednjih deset minuta ušlo se s prednošću Efesa 52:43 koju su gosti bez većih problema očuvali do kraja te unatoč pokušajima domaćina da naprave preokret s konačnih 66:62 upisali drugu pobjedu u nizu.

Kod pobjedničke momčadi prvo ime je bio Savanović s 16 poena dok je domaćine predvodio Demond Mallet s 21 poenom. Hrvatski reprezentativac Stanko Barać za nešto više od 26 minuta provedenih u igri postigao je 12 poena čemu je pridodao i pet skokova.

U idućem kolu Belgacom Spirou dočekuje košarkaše Partizana dok će Anadolu Efes ugostiti momčad Armanija.