Vodeni sportovi

Mladostašima tri boda iz Kopra

Sportnet • četvrtak, 01.12.2011.

Zagrebačka Mladost je u 11. kolu Jadranske vaterpolo lige bila bolja od slovenskog Kopra s 13:8. Pobjedom se vratila među prvih pet momčadi u regionalnoj ligi.

KOPER ROKAVA - HAVK MLADOST 8:13 (0:4, 3:3, 2:1, 3:5)

Koper, Jadranska liga, 11. kolo
Suci: Albert Brala (Rijeka), Aleš Blažić (Ičići)

AŠDV KOPER ROKAVA: Gržentič, Benić 2, Krivičić, Bence, Černeka, Anzeljc 1, Griffin, Fabič, Bukovac, Čupić 3, Puš 1, Crnica 1, Thomas. Trener: Veselin Đuha

MLADOST: Pisk, Radu 5, I. Milaković 2, Letica, Pavičić, Vukičević, Udovičić, K. Milaković 1, Bebić 1, P. Bukić, Hinić, Mallarach 4, Miloš, L. Bukić. Trener: Vjeko Kobeščak

Pred oko dvjesto gledatelja momčad Kopra nije uspjela ozbiljno zaprijetiti Zagrepčanima. Mladost je povela u prvom dijelu s 4:0, na poluvrijeme odlaze s rezultatom 7:3, a do kraja susreta su uspjeli održati prednost kontroliranom igrom.

Na gostovanju u Sloveniji trener Vjeko Kobeščak je umjesto Josipa Pavića na gol postavio Ivana Piska, a umjesto Andre Gagulića zaigrao je Perica Bukić. Žapce su do pobjede vodili Cosim Radu s pet pogodaka i Blai Mallach s četiri .

Mladost u sljedećem kolu na bazenu uz Savu ugošćuje svojeg gradskog rivala VK Medveščak, a Koper gostuje kod Budve.