Vodeni sportovi

Mornar minimalno poražen od Budve

Zvonka Keliš • četvrtak, 01.12.2011.

U 11. kolu Jadranske vaterpolo lige momčad Mornara ugostila je vaterpoliste Budve koji su se potom kući vratili s minimalnom pobjedom 11:10.

Mornar BS - Budva 10:11 (4:4, 2:2, 1:3, 3:2)

SPLIT - Gledatelja: 400
Suci: Mladen Rak (Dubrovnik)/Boris Obradović (Herceg Novi)

Mornar BS: Bijač, Burić, Marinić 1, Čorušić, Kalebić, Oreb 2, Jerković 1, Podrug, Čagalj, Antonijević 1, Marelja 2, Čalić, Ban 3, Lozina
Trener: Joško Kreković

Budva: Lazarović, Dončić, Đurđić, Danilović, Ljubanović, Konatar, Brguljan 3, Radović, Vukčević 4, Milošević 2, Trbojević, Jokić 2, Radunović, Kovačević
Suci: Drago Pejaković

Igrač više: Mornar: 7/11; Budva: 6/8
Peterci: Mornar: 0/1; Budva -

Momčad Budve, u sklopu 11. kola Jadranske vaterpolo lige, stigla je u goste vaterpolistima Mornara te se s poljudskog bazena kući vratila s minimalnom pobjedom 11:10.

Nervoza i greške u obrani obilježile su sam početak susreta te je stoga rezultat na kraju prve četvrtine bio izjednačen 4:4. Poveo je domaćin početkom drugog dijela, stigao je i na +2 (6:4), no gosti potom uzimaju stvar u svoje ruke te ponovno izjednačuju rezultat, ovoga puta na 6:6.

U nastavku susreta Budva predvođena Jokićem i Vukčevićem preokreće rezultat i stiže do prednosti od dva pogotka (9:7) koju potom čuva do samoga kraja. Domaća se momčad u posljednjoj četvrtini dobro pomučila u pokušaju da preokrene susret u svoju korist te je dva puta uspjela stići tek na gol zaostatka, no nije uspjela izjednačiti rezultat. Kod vodstva Budve 11:9, točnije dvije sekunde prije kraja susreta, Mornar postiže pogodak kojim postavlja konačnih 11:10.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Nikola Vukčević s četiri postignuta pogotka, dok je najbolji kod Mornara bio Marin Ban s tri gola.