Jelavić s 11 metara dao doprinos pobjedi

Borna Rupnik • subota, 03.12.2011.

Nikica Jelavić još se jednom upisao u listu strijelaca za svoje Glasgow Rangerse. S druge strane terena stajao je Dunfermline, a prvak je pobjedu upisao rezultatom 2:1...

Utakmica na Ibroxu počela je minutom šutnje za Garyja Speeda, a posao je branitelju naslova škotskog prvaka olakašao gostujući igrač Alex Keddie, od koga se u 22. minuti lopta odbila u vlastitu mrežu, a samo sedam minuta poslije priliku je s bijele točke, nakon dva promašaja na početku utakmice, dobio Nikica Jelavić.

Hrvatski reprezentativni napadač bio je siguran i precizan te je povisio na 2:0.

No, Dunfermline je ubrzo uzvratio udarac i već u 31. minuti, nakon solo-prodora Cardlea, vratio neizvjesnost u utakmicu. Rezultat se ipak nije više mijenjao sve do samog kraja i Rangersi su tako upisali tri nova boda.

Uz utakmicu više, imaju sedam bodova prednosti nad Celticom, no nakon loših rezultata protiv St. Johnstonea i Kilmarnocka vratili su se na pobjedničke staze.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta.