Numancia - Oviedo 1:1
Deportivo - Valencia 2:0
Malaga - Mallorca 0:0
Valladollid - Atletico Madrid 1:0

Dva najveća španjolska kluba, Real i Barcelona, odigrali su svoje susrete već u subotu. No, tema tjedna na Pirinejima je opet Anelka. Francuz odbija trenirati od četvrtka jer je nezadovoljan njegovim stavljanjem na klupu u utakmici protiv Bayerna. Trener Del Bosque je rekao kako takav slučaj nije imao u svojoj dugogodišnjoj praksi. Upitna je budućnost Anelke u kraljevskom klubu jer su čelnici Reala pokrenuli disciplinski postupak protiv njega, te će najvjerovatnije nakon ovog novog incidenta završiti na transfer listi.

Real je tako bez uvrijeđene zvijezde ugostio Sevillu. Što se tiče same utakmice, bio je vidljiv veliki umor nogometaša Reala, koji su rutinski došli do pobjede od 3:1. Prvi gol postigao je Raul u 16. minuti, nakon što je golman Seville nespretno odbio udarac Geremija. Obrana gostiju je vjerojatno zaboravila na Roberta Carlosa, jer ovaj u razmaku od nekoliko minuta dvaput neometan centrira u šesnaesterac za dva pogotka Reala. Prvu loptu je u 29. minuti, u padu glavom zahvatio Gutti, a drugu u 32. Morientes nogom i to je već 3:0. To je bilo sve što vrijedi istaknuti od prvog poluvremena. U nastavku nešto bolja igra gostiju, no ipak nisu uspjeli postići gol sve do posljednje minute kada Juan Carlos vara istrčalog Casillasa, te postavlja konačnih 3:1.

Barcelona je naizgled imala teži posao jer je gostovala kod Athletica u Bilbau. Obje su momčadi nakon nekoliko lošijih rezultata grčevito trebale pobjedu. Sretnija i spretnija bila je Barcelona jer je, unatoč boljoj igri Baskijaca, već na poluvremenu golovima Cocua u 3. minuti i Kluiverta u 30. minuti vodila 0:2. U nastavku domaćini ponovo pritišću, kreiraju prigode, a gosti postižu golove. Tako je Cocu u 75. minuti postigao svoj drugi gol, a Figo u 90. minuti postavlja konačnih 0:4.

Sevilla 23

U nedjelju je vodeći Deportivo ugostio Valenciju. Već u prvom napadu Flavio je uzdrmao vratnicu, te tako nagovijestio daljnji tijek utakmice. Pritisak se isplatio u 24. minuti kada je Fran, nakon centaršuta Manuel Pabla, glavom doveo domaćine u vodstvo. U drugom dijelu bude se gosti, no ne uspijevaju pronaći put do mreže Songoa. Sve je bilo riješeno u 51. minuti kada je Flavio iskoristio pogrešku obrane Valencije te postavio konačnih 2:0.

Ovom pobjedom razmak na ljestvici je ostao četiri boda, ali ne ispred Reala ili Barcelone, nego ispred "malog" Alavesa. Oni su uspjeli pobjediti Real iz Sociedada golovima Javi Morena u 78. i 88. minuti.

Od naših igrača igrao je jedino Ivan Jurić, i to cijelo drugo poluvrijeme.

Sljedećeg tjedna igra se nekoliko utakmica koje bi mogle dati odgovore na mnoga pitanja oko konačnog poretka na ljestvici. Derbi je u Barceloni, gdje igraju Barcelona i Deportivo, dok Alaves gostuje u Vigu kod Celte. Interesanto će biti i u Madridu gdje je na programu gradski derbi između utopljenika Atletica i europskog Reala.