Ivor Krapac • ponedjeljak, 05.12.2011.

U posljednjoj utakmici 19. kola ukrajinskog prvenstva, Ognjen Vukojević imao je ključnu ulogu na putu do pobjede kijevskog Dynama nad Metalurgom iz Donecka. Hrvatski reprezentativni veznjak je pogotkom u završnici susreta osigurao tri boda za svoju momčad, koja se time vratila na vrh ljestvice...

Nakon što je u nedjelju strijelac bio Nikola Kalinić, koji je zabio u Dniprovom porazu od Iličevca, dan kasnije se za dobru vijest za hrvatske ljubitelje nogometa iz 19. kola ukrajinskog prvenstva pobrinuo još jedan član Kvadratića. U jedinoj utakmici igranoj u ponedjeljak, Ognjen Vukojević je pogotkom u 89. minuti osigurao minimalnu domaću pobjedu (1:0) kijevskog Dynama nad Metalurgom iz Donecka.

Hrvatski reprezentativni veznjak odigrao je svih 90 minuta, a osim što je u završnici zabio odlučujući pogodak, zaradio je i žuti karton, u 15. minuti susreta.

S nova tri boda, Dynamo se poslije kompletiranog 19. kola vratio na vrh ljestvice, s 49 bodova, jednim više od Šahtara u kojem igraju Darijo Srna i Eduardo da Silva.