Novi poraz Cedevite

Marko Domljanović • utorak, 06.12.2011.

Katastrofalna prva četvrtina u kojoj je Cedevita ubacila samo sedam koševa usmjerila je večerašnju utakmicu u Trevisu na stranu domaćina. Nakon zaostatka od čak 19 koševa nakon prvih deset minuta, igrači Dražena Anzulovića više nisu uspjeli vratiti utakmicu u neizvjesne vode.

Prvih deset minuta u Trevisu bilo je jedna od lošijih četvrtina Cedevite ove sezone. Nakon početnih 2:2, Benetton je nanizao deset poena za redom prije nego što je Warren uspio zaustaviti seriju Talijana. Ipak, Cedevita se nije uspjela trgnuti pa domaćini rade još jednu seriju od 10:0 i dolaze na 22:4 nešto manje od tri minute prije predaha. Do kraja Draper pogađa dva slobodna i Owens jedno, ali Benetton nije popuštao i na predah se odlazi sa 26:7.

Drugu četvrtinu Cedevita otvara puno bolje i serijom od 10:0 dolazi na prihvatljivih 26:17. Talijani odgovaraju sa 6:0 i opet odlaze na dvoznamenkastu prednost, ali Zagrepčani uzvraćaju na isti način i dvije i pol minute prije poluvremena dolaze na 32:23. Nakon toga slijedi obračun Moorea i Drapera koji naizmjenice pogađaju do odmora, ali hrvatski reprezentativac u posljednjoj sekundi radi prekršaj za tri slobodna bacanja koja Moore lagano realizira za 39:27 Benettona na poluvremenu.

Ipak, Cedevita se nije predala i hrvatski predstavnik tricom Baždarića dolazi na 47:39, a malo kasnije Warren pogađa za 51:44, ali tricom Bečiroviča domaćini u posljednjoj minuti opet dolaze na deset poena viška. To vodstvo očuvali su do predaha pa se u posljednjih deset minuta ulazi sa 61:51 na semaforu.

Nadu Cedevite u pobjedu održava na životu Bilan slobodnim bacanjima na početku četvrte četvrtine, ali tada se opet javlja Bečirovič sa pet poena u nizu i prisiljava Anzulovića na minutu odmora. Međutim, to nije pomoglo, a kada je još i Bulleri pogodio dvije trice priči je došao kraj. Do kraja su domaćini održali prednost i upisali uvjerljivih 82:68.

Benetton su predvodili Gentile sa 18 koševa i šest skokova i Moore koji je dodao 17 koševa. Kod Cedevite je najefikasniji bio Draper sa 17 koševa dok je Warren dodao 14.