Efes rutinski preko Talijana

Marko Domljanović • srijeda, 07.12.2011.

Anadolu Efes prilično je lako upisao pobjedu u osmom kolu Eurolige na domaćem parketu protiv Emporio Armanija. Talijani su otpor pružali samo u prvoj četvrtini, ali tada domaćini ekspresno dolaze do velikog vodstva koje su bez problema očuvali do kraja susreta.

Domaćini su dominantno krenuli u susret i već nakon dvije i pol minute na semaforu piše 8:0. Malo kasnije Ilyasova pogađa i tricu za 11:2, ali tada se Armani budi i malo manje od tri minute prije kraja Cook tricom poravnava rezultat na 13:13. Međutim, Efes tada kreće u novi niz koji nije stao sve do kraja četvrtine, ponajviše zahvaljujući Batisti i Vujačiću. Na predah se otišlo sa 22:13.

U drugoj četvrtini ista priča - turski predstavnik u potpunosti dominira i tricama Savanovića i Akyola sredinom četvrtine dolazi na najvećih 39:19. Do poluvremena se situacija na parketu nije mnogo promijenila pa se na odmor odlazi sa velikih 45:27.

U trećoj dionici su se u talijanskoj momčadi počeli buditi Hairston i Fotsis, ali to nije bilo dovoljno za spuštanje zaostatka na manje od 12 koševa. Stvari su pod kontrolom držali Akyol i Batista, a pomogli su i Ilievski i Gunan pa je Anadolu Efes u posljednjih deset minuta ušao sa vrlo ugodnih 66:52.

Ništa nova nije se dogodilo ni u završnoj četvrtini. Anadolu Efes je rutinski čuvao rezultat, a nakon što je pet minuta prije kraja razlika još jednom dosegla 18 koševa (77:59) bilo je sasvim jasno da je priči došao kraj. Turci su na kraju potpuno zasluženo slavili sa 84:70.

U redovima pobjednika su četvorica igrača postigla deset ili više poena, a najefikasniji je bio Guler sa 14 poena, a Stanko Barać je za 14 minuta na parketu zabio skromna četiri koša. S druge strane je najbolji bio Hairston sa 17 koševa, a Bourousis je dodao 13.