Galatasaray propustio veliku priliku

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 08.12.2011.

Galatasaray je imao priliku pobjedom nad Montepaschijem izboriti TOP 16 Eurolige već nakon osmog kola, ali turska momčad je u Istanbulu poražena od Montepaschija 67:63...

Veliku priliku propustili su košarkaši Galatasaraya. Izranjavani Montepaschi je u Istanbul doputovao bez McCalebba, Lavrinoviča i Kaukenasa i s već rezerviranom ulaznicom za drugi krug.

Galatasaray je u nekoliko navrata gubio stečeno vodstvo, a u neizvjesnoj završnici Montepaschi je koševima Davida Andersena iz igre i s linije slobodnih bacanja stigao do pobjede 67:63.

Lakovič uhvatio Vujčića

Slovenac Jaka Lakovič večeras se s 15 ubačenih poena izjednačio s Nikolom Vujčićem kao treći strijelac Eurolige od 2000./'01. Oba igrača ubacila su 2.444 poena, Vujčiću je za to trebalo 192 utakmice, a Lakoviču 210.

Raspoloženi Andersen predvodio je talijansku momčad s 18 poena i osam skokova. Igor Rakočević pridružio mu se sa 17 poena, David Moss ubacio je devet, a Nikos Zisis je uz osam ubačaja pridodao i šest asistencija.

Lukša Andrić odigrao je vrlo dobro ubacivši 14 poena (šut 5/7) uz sedam skokova, dok je prvi strijelac Galatasaraya bio Jaka Lakovič s 15 koševa. 10 poena i šest skokova upisao je Jamon Lucas.

Prvo poluvrijeme bilo je iznimno neizvjesno i čak se sedam puta mijenjalo vodstvo. Galatasaray nije dopustio gostima iz Siene da se odvoje na početku i nakon što su na kraju prve četvrtine gubili 19:18, u drugoj su preuzeli inicijativu, a vodstvo 33:32 na poluvremenu donio im je koš Lakoviča 17 sekundi prije odmora.

Galatasaray je fantastično otvorio drugo poluvrijeme i pobjegao na 41:32, ali u drugoj polovici treće četvrtine kontrolu u potpunosti preuzima Montepaschi, prelazi u vodstvo i s prednošću 50:43 ulazi u odlučujućih deset minuta.

U zadnjih osam minuta treće četvrtine Galatasaray je zabio svega dva poena i to oba s linije slobodnih bacanja.

Domaćini su brzo uhvatili priključak u zadnjoj četvrtini, a Lakovič je tricom 15 sekundi prije kraja smanjio na 65:63, ali je zatim Andersen s linije slobodnih bacanja osigurao pobjedu Montepaschiju koji je sada na omjeru 6-2.

Obje momčadi tricu su gađale katastrofalno. Montepaschi, inače najbolja šuterska momčad Eurolige, gađao je 5/25 (20%), a Galatasaray 5/19 (26%) uz svega 52% ubačenih slobodnih bacanja i sada je na omjeru 3-5.