Real bez problema s Maccabijem

Ante Dubravac • četvrtak, 08.12.2011.

Najzanimljiviji susret osmog kola Skupine C košarkaške Eurolige u Madridu su odigrali domaći Real Madrid i gostujući Maccabi. Uspješniji je bio Kraljevski klub rezultatom 88:64.

Domaći košarkaši dobro ulaze u utakmicu i otvaraju je s dvije trice, ali gosti vrlo brzo uzvraćaju i ne dopuštaju Real da se odmah na početku odvoji na osjetniju razliku. Nešto manje od dvije minute prije kraja prve četvrtine Nikola Mirotić nakon prodora zabija svoj 11 poen i dovodi domaćina na prednost 21:12. Do kraja četvrtine Schortsanitis s 4 poena malo smanjuje prednost Reala pa četvrtina završava s 22:15.

I u drugoj četvrtini nastavlja se utakmica koja bi se mogla nazvati Mirotić protiv Maccabija. Naime nakon pet minuta igre u drugoj dionici Real odlazi na +12, 37:25 od čega je Mirotić postigao pomalo nevjerojatna 22 poena od čega četiri trice. Nakon minute odmora koju je pozvao gostujući strateg David Blatt Maccabi uspijeva serijom 13:2 smanjiti svoj zaostatak na samo jedan poen, 39:38. Dvije sekunde prije kraja prvog poluvremena Sergio Rodriguez zabija tricu pa se na odmor odlazi s vodstvom domaćina 48:40.

Prvih pet minuta treće četvrtine prolazi u izjednačenoj igri, a nakon toga Real Madrid još malo podiže kvalitetu svoje igre u obrani i nakon što Ante Tomić zabija koš i pogađa dodatno slobodno bacanje domaćini vode 62:46, a u zadnjih deset minuta se ušlo s vodstvom Kraljevskog kluba 66:51.

Potpuni raspad u gostujućim redovima dogodio se početkom posljednje četvrtine kada za manje od tri minute Real na krilima Jayceea Carrolla odlazi na +21. Do kraja susreta Real je mirno utakmicu priveo kraju i slavio s uvjerljivih 88:64.

Prvo ime susreta bio je Nikola Mirotić s 26 postignutih poena dok je goste predvodio Keith Langford koji je postigao 18 poena. Hrvatski reprezentativac Ante Tomić za nešto više od 12 minuta provedenih na parketu postigao je samo tri poena.

U idućem kolu Real ponovo na svom parketu dočekuje Partizan dok Maccabi u Tel Avivu ugošćuje Anadolu Efes.