Belgijancima uzbudljiva završnica

Marko Domljanović • četvrtak, 08.12.2011.

Partizan je na gostovanju u Belgiji upisao novi poraz u Euroligi. Iako su dobro otvorili susret, Beograđani su prokockali veliku prednost u posljednjih pet minuta prvog poluvremena, a Spirou je nakon toga preuzeo konce igre i iskoristio priliku za povratak.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su se već nakon dvije i pol minute odlijepili na 7:2, a na polovici prve četvrtine imali i 11:4. Međutim, tada Partizan podiže tempo i sa osam koševa u nizu prelazi u vodstvo. Seriju Beograđana slobodnim bacanjima je prekinuo Green, ali Partizan i nakon toga nastavlja u istom ritmu pa se na predah odlazi sa 18:12 za goste.

Ni na početku druge četvrtine situacija nije izgledala puno bolje za Belgijance jer gosti, predvođeni Milosavljevićem, u 15. minuti dolaze na velikih 13 koševa viška (17:30). Tada se budi Mallet koji samo u drugoj četvrtini postiže 14 koševa i, uz pomoć Greena, potpuno vraća domaćine u utakmicu. Belgacom Spirou je u drugih pet minuta ove četvrtine bio bolji sa 20:8 pa Partizan na odmor nosi minimalnih 37:38.

Mallet je nastavio i početkom drugog poluvremena kada tricom dovodi domaćine u vodstvo, a na njega su se nadovezali i Welsch i Shengelia pa Belgijanci brzo odlaze na opipljivih 44:38. To vodstvo potrajalo je do sredine četvrtine kada Law i Mačvan donose Partizanu novo vodstvo (47:48). Na to odgovaraju Mallet i Welsch pa Spirou opet bježi, ovaj put na devet koševa prednosti i to vodstvo zadržava do kraja dionice. Partizan je košem Mačvana stigao na 66:61, ali Hill u završnici tricom osigurava svojoj momčadi ugodnu prednost uoči posljednjih deset minuta.

Beograđani se ipak nisu predavali i serijom od 6:0 na početku posljednje četvrtine stižu na samo dva koša zaostatka, a malo kasnije Katić sa četiri uzastopna koša donosi Partizanu prednost - 72:73. Ipak, nakon dva slobodna bacanja Shengelie, Hill pogađa tricu uz prekršaj Milosavljevića i domaćini imaju 78:73. Minutu i pol prije kraja Law pogađa za 79:77, ali to je bilo sve. Belgijanci su bili mirni na crti slobodnih bacanja dok Beograđani nisu bili precizni u svojim napadima i Spirou slavi sa 84:79.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Mallet sa 22 koša i Shengelia koji je dodao 17. Kod Partizana je najbolji bio Law sa 22 koša dok su još četvorica igrača postigla po deset poena.