Ključna četvrta dionica za Barcu

Dino Brumec • četvrtak, 08.12.2011.

U osmom kolu ovogodišnje Eurolige Barcelona je upisala još jednu pobjedu. Ovog puta na domaćem parketu poražen je ruski Uniks, a gosti su u cijeloj utakmici postigli samo 50 koševa. Tijekom cijele utakmice Barcelona je imala vodstvo, ali žilavi Rusi nisu se dali. Tek je četvrta četvrtina presudila pobjednika u ovom dvoboju.

U utakmicu su nešto bolje ušli košarkaši Barcelone. Nakon tri minute igre rezultat je bio 8:4 za domaćine, a Navarro je već u tom trenutku imao šest postignutih poena. U sedmoj minuti Navarro je postigao tricu za 18:12. Na drugoj strani istim učinkom odgovara Domercant, ali Mickeal pogađa još jednu tricu za Barcelonu i postavlja rezultat 21:15. Tim rezultatom završila je prva dionica susreta.

U prve tri i pol minute druge četvrtine postignuta su samo dva poena (koš Jawaija za Uniks). Tijekom cijele druge dionice Barcelona se pokušavala odvojiti, a borbeni Rusi nisu im to dopuštali. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Barcelone od pet koševa razlike (33:28).

Tijekom većeg dijela treće četvrtine vodstvo Španjolaca kretalo se između šest i osam koševa razlike. No, malo pomalo ambiciozni su gosti smanjivali svoj zaostatak, a nakon koševa Greera Uniks se primaknuo na samo jedan poen razlike (44:43). Do kraja treće četvrtine Wallace je postigao novu tricu za Barcu i postavio rezultat s kojim će se ući u posljednju dionicu susreta (47:43).

A ta posljednja četvrtina apsolutno je pripala španjolskoj momčadi. Skoro šest minuta ruska ekipa nije postigla nijedan poen, dok je Barcelona u tom periodu ubacila deset koševa i time ostvarila nedostižnu prednost (57:43). Do kraja utakmice Španjolci su održali prednost i upisali novu, osmu pobjedu. Krajnji rezultat bio je 63:50.

Najraspoloženiji kod Španjolaca opet je bio Navarro s 13 ubačaja, ali uz slab šut za tricu (1/6). Ostala dvojica dvoznamenkastih igrača kod Barcelone bili su Lorbek s 11 poena, i četiri skoka, te Mickeal s deset koševa. Za goste su najbolje partije pružili Lyday s 12 ubačaja te Greer s deset koševa, četiri skoka i dvije asistencije.