Vodeni sportovi

Pet pokušaja, nijedno polufinale

Maja Giljanović • petak, 09.12.2011.

U kvalifikacijama drugog dana Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u poljskom Szczecinu nastupilo je pet hrvatskih reprezentativaca i svih pet je svoj nastup i završilo.

U kvalifikacijama drugog dana Europskog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Szczecinu Saša Gerbec i Ante Cvitković, Valery Švigir, Mihael Vukić i Mabel Sulić svoj su nastup okončali u kvalifikacijama.

Cvitković i Gerbec nastupili su jedan do drugog u sedmoj i osmoj stazi u trećoj kvalifikacijskoj skupini na 50 leđno, a brži je na koncu bio član Primorja. Gerbec je iza Florija Langa (24,00), Sergeja Makova (24,04), Christiana Dienera (24,16), Martina Badure (24,71), Nicole Benija (24,77), Andresa Olvika (24,89) i Jan-Philipa Glanije (25,07) zauzeo osmo (25,15) i Jadranov Cvitković deveto mjesto (25,25) u skupini, a 32. i 34. ukupno.

Ni rezultat ispod 25 sekundi više nije garancija polufinala: kratki su tako ostali Peter Bernek (24,92), Oleksandr Isakov (24,93) i Sven Pfeuti (24,99), a zaostatak Gerbeca i Cvitkovića za najbržim u kvalifikacijama Aschwinom Wildeboer-Faberom iznosi više od jedne sekunde (23,86).

Švigir (Arena) je u konkurenciji 45 natjecateljica na 50 delfin završila na diobi 35. mjesta s Tanjom Kylliaeinen (27,80), Sulić (Jadran) je u konkurenciji 31 natjecateljice zauzela 30. mjesto (1:05,40) na 100 mješovito, a Vukić (Olimp TT) se u konkurenciji 69 natjecatelja na 100 slobodno smjestio na 58. mjesto (50,23).

Nakon 10. rezultata kvalifikacija (51,78) i sedmog polufinala (51,39) Mario Todorović (Zagrebački plivački klub) poslijepodne nastupa u finalu utrke na 100 delfin.