Kiale gurnule Angolu među osam

Vedran Filipović • nedjelja, 11.12.2011.

Počela je osmina finala na svjetskom ženskom rukometnom prvenstvu u Brazilu, a prve četvrtfinalistkinje su momčadi Angole i Rusije. Afrikanke su u drami svladale Koreanke dok su se rukometašice s istoka Europe lako obračunale s Islanđankama.

Nakon izbacivanja Njemačke, rukometašice Angole napravile su novo iznenađenje te se plasirale među osam najboljih momčadi na svijetu. Njihova rana prednost od 3:0 protiv Koreje vrlo se brzo istopila pa se na poluvrijeme otišlo s 13:13.

U nastavku prve su povele Azijatkinje, no Angola preko Barros i Marceline Kiale dolazi do egala te se do 52. minute igra gol za gol. Tada Kim donosi prednost Koreji, no dva pogotka Lucie Kiale i jedan Carlos tri minute prije kraja daju velikih 29:27 Angoli. Jung je zabila s jedne strane, no Lucia Kiala je opet imala pravo rješenje ispred Ju Hui te u posljednjoj minuti osigurala pobjedu svojoj momčadi.

Na koncu, junakinja završnih minuta imala je sedam golova na kontu, njena prezimenjakinja je postigla jedan manje dok se na pet zaustavila Barros. Za Koreju, Choi deset golova iz 18 pokušaja, a Kim šest.

Ruskinje su imale lagan posao protiv Islanđanki, lako su slavile te se plasirale u četvrtfinale. Prvu iole veću prednost stvorile su golovima Bodnjeve i Levine na samom kraju prvog dijela za 15:12.

Do 41. minute držao se Island sasvim solidno, bilo je 18:16 za Rusiju, no tada su njihove protivnice ubacile u brzinu više. Čekale su Skandinavke na novi pogodak osam minuta dok je Postnova punila njihovu mrežu. Devet minuta prije kraja bilo je 24:18, a gubitnice su do kraja postigle još tek jedan pogodak pa je završilo s prilično ružnih 30:19.

Prvo ime kod Rusije bila je Postnova sa sedam golova, a skoro sve ostale igračice su također postigle dva ili tri gola. Kod Islanda Knutsdottir je bila najefikasnija s četiri gola, a jedan manje su postigle Palsdottir i Stefansdottir.