Cedevita pala u završnici

Marko Domljanović • utorak, 13.12.2011.

Cedevita je večeras u sklopu petog kola Eurokupa ugostila ruski Sankt Peterburg i upisala svoj četvrti poraz u ovom natjecanju. Gosti tako ostaju neporaženi u ovom natjecanju, a osigurali su i prvo mjesto skupine G.

Prva četvrtina pokazala je da nas čeka tvrda i neizvjesna utakmica jer se ni jedan od suparnika nije uspijevao odvojiti, a ni broj koševa nije bio velik. Ipak, gosti koncem prve dionice uspijevaju doći do malo opipljivijeg vodstva i košem Strelnieksa zaključuju prvih deset minuta sa vodstvom od 16:12.

Rusi dobro otvaraju i drugu četvrtinu i uskoro bježe na 14:20, ali tada se u redovima Cedevite budi Bilan koji je najzaslužniji za 8:0 domaćina zahvaljujući kojima Zagrepčani dolaze do 27:24. Međutim, Rusi još jednom dižu tempo i bolje završavaju i ovu četvrtinu, a njihov preokret zaključuje Beverley tricom tri sekunde prije odmora za vodstvo Sankt Peterburga od 37:31.

Cedevita se ipak nije predala i puno angažiranije ulazi u drugi dio, a to se uskoro vidjelo i na semaforu nakon što je Smodiš pogodio za 40:43. Gosti su tada još jednom poentirali, ali Cedevita na to odgovara serijom od 10:0 za vodstvo od 50:45. Ruski predstavnik se tada malo trgnuo, ali domaćini košem Owensa u zadnjih deset minuta ulaze sa 54:52.

Spartak početkom posljednje četvrtine opet dolazi u vodstvo, ali serija nova Cedevite od 7:0 donosi domaćoj momčadi 61:57. Tada se razigrao Dragičević koji održava goste na životu, a dvije minute prije kraja postavlja i 65:66. Cedeviti je tada istekao napad, a to je s druge strane kazni Zupan. Isti igrač potom tricom lomi utakmicu i Cedevita je morala još jednom potpisati predaju. Završilo je 68:73.

Prvo ime Cedevite bio je Bilan sa 16 koševa dok je Smodiš dodao 12. Goste je predvodio Dragičević sa 16 koševa, a Zupan ga je odlično pratio sa 13.