Siscia ispustila vrh

Josip Tolić • srijeda, 14.12.2011.

13. kolo rukometne Premijer lige donijelo je smjenu na vrhu. Siščani su tijesno izgubili u Splitu 27:26, što je iskoristila ekipa Poreča i pobjedom 23:21 u Buzetu zasjela na čelo prvoligaške ljestvice.

Derbi kola odigran je u Splitu gdje je istoimena momčad slavila nad Siscijom. Momčadi sa samog vrha ljestvice igrale su izjednačenu igru do posljednje šestine dvoboja. Tada domaćini, nakon vodstva Siščana 23:22, zabijaju tri pogotka zaredom i osiguravaju mirnu završnicu. U konačnih 27:26 Batinović je ugradio sedam pogodaka uz stopostotan učinak, dok je kod Siscije, uz vrlo lošu realizaciju, najraspoloženiji bio Ivanković s osam golova.

Obračun dvije kvalitetne momčadi naše elitne divizije odigran je i u Buzetu. Istarski derbi Buzeta i Poreča pripao je gostima koji su tako prvi put u tri godine osjetili slast pobjede kod regionalnog rivala. Buzet se dobro držao u prvom poluvremenu i na odmor otišao s "plus dva", no nastavak je u potpunosti pripao Porečanima koji su od 45. do 55. minute napravili seriju 4:0 i osigurali dva važna boda. Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Radaković s pet golova, dok je za domaćine M. Vukelić šest puta poentirao.

U sjeni ova dva velika derbija 13. kola Premijer lige, Spačva je teškom mukom osvojila dva boda na svom parketu protiv Marine iz Kaštele koja je bila daleko bolji protivnik do samog kraja utakmice. Imali su gosti u nekoliko navrata tri i četiri gola prednosti, no završnica je pripala Spačvi koja je uz sjajnog vratara Juzbašića uspjela preokrenuti rezultat i slaviti 31:30. Kuže se pridružio odličnim učinkom od devet pogodaka, dok je za Marinu Radnić deset puta bio precizan.

U derbiju začelja u Velikoj Gorici između Gorice i Međimurja bolji su bili domaćini s visokih 43:31. Nakon uvodnih 4:4 Goričani su pokazali tko je gazda na njihovu parketu i već do 20. minute stvorili zalihu od pet pogodaka, a na odmor se otišlo s 18:14. U drugih 30 minuta domaća momčad poentirala je čak 25 puta pa za goste iz Čakovca nije bilo spasa. Goricu je predvodio Dario Vozab s fenomenalnih 14 pogodaka, a čast gostiju branio je gotovo jednako raspoloženi Barić s tek golom manje.

Neuspješno kolo za ekipe sa sjevera Hrvatske upotpunio je Varteks di Caprio domaćim porazom od Karlovca 40:35. Iako prednost gostiju ni u jednom trenutku nije bila odveć velika, pobjeda Karlovčana nije dolazila u pitanje. "Plus četiri" na predahu povećano je za pogodak više na kraju dvoboja u koji je kod pobjednika Požega ugradio sedam, a kod Varaždinaca Babić je 11 puta bio strijelac.