Andrićev Galatasaray dobio Olimpiju

Dino Brumec • srijeda, 14.12.2011.

U pretposljednjem kolu Eurolige odigrana je utakmica skupine D između Galatasaraya i Olimpije. Pobjedu je odnijela turska momčad i to, prije svega, zbog bolje igre u drugom poluvremenu u kojem je gostima dopustila samo 24 poena. Krajnji rezultat bio je 80:59 za Galatasaray, a solidnu utakmicu odigrao je i Lukša Andrić.

U utakmicu su mnogo bolje ušli domaćini koji su već nakon četiri odigrane minute imali visoku prednost 13:5, a najraspoloženiji igrač kod Turaka u to vrijeme bio je Lukša Andrić. S druge strane, Thompson je postigao sedam od prvih devet koševa Olimpije i pokušavao nekako držati Slovence u igri. Ipak, Olimpija se krajem četvrtine tricom primakla na samo -2 (18:16), a tim je rezultatom prva četvrtina i završila.

U drugoj četvrtini Thompsonovu je ulogu, kod gostiju, preuzeo Rothbart koji je postigao prvih šest koševa Olimpije i nekako održavao egal. No, kod rezultata 25:24, domaćini su napravili seriju 7:0 i došli do vodstva od osam koševa razlike. Do kraja četvrtine ta se razlika nešto smanjila pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:35.

Treća četvrtina bila je prekretnica na ovoj utakmici jer je taj period domaća ekipa dobila s 20:9. Nakon uvodnih Thompsonovih koševa, domaćini su napravili seriju 10:0 i došli do 49:37. U tom razdoblju Songalia i Andrić bili su najraspoloženiji kod domaće momčadi, a do kraja treće dionice prednost Galatasaraya narasla je na 59:44.

Posljednji period utakmice bio je za Turke odrađivanje posla, a kada je nakon četiri minute igre Laković postigao četvrtu tricu za domaćine (iz četiri pokušaja) za +19 (70:51) bilo je definitivno jasno tko će slaviti na kraju utakmice. Krajnji rezultat bio je 80:59, što je zapravo bilo i najveće vodstvo Galatasaraya na cijeloj utakmici.

Najbolji u domaćem dresu bio je Laković s već spomenutim sjajnim šutom za tricu (4/4) i 16 postignutih poena. Aldemir i Andrić dodali su po 11 koševa i pet skokova. Shipp se istaknuo s osam skokova, dok je Lucas imao isto toliko asistencija. Kod Olimpije su se istaknula samo dvojica igrača; Thompson s 21 košem i Rothbart s 18 poena, a obojica su i po sedam puta skočila.