Hrvatska na otvaranju iznenadila Azerbajdžan

Nikola Vlahović • petak, 16.12.2011.

Hrvatska malonogometna reprezentacija, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, napravila je odličan rezultat te je s 3:1 pobijedila Azerbajdžan...

Hrvatska se nalazi u skupini 5 zajedno s Ukrajinom, Makedonijom i Azerbajdžanom, a glavni favorit za prvo mjesto u skupini bio je upravo Azerbajdžan. Međutim, Hrvatska je na otvaranju kvalifikacijskog turnira iznenadila te je s 3:1 pobijedila Azerbajdžan, četvrtu reprezentaciju Europe.

Azerbajdžan je domaćin kvalifikacijskog turnira, a boje te reprezentacije brani čak pet Brazilaca. Hrvatska je povela u 29. minuti kada je mrežu domaćina, na asistenciju Tihomira Novaka, zatresao Jakov Grcić. Samo pet minuta nakon toga rezultat se promijenio, a za to je najzaslužniji Dario Marinović.

Naime, Marinović je uzeo jednu loptu i odličnim je udarcem s petnaestak metara matirao vratara Tveryankina. Ipak, Azerbajdžan se vratio u igru u 36. minuti preko Borisova te je uslijedila uzbudljiva i neizvjesna završnica.

Hrvatska reprezentacija mirno je čuvala rezultat, a u zadnjoj minuti još je povećala svoju prednost i potvrdila pobjedu. Veliku i važnu pobjedu Hrvatske u zadnjoj minuti, golom iz penala, potvrdio je Frane Despotović.

Hrvatska će danas odmjeriti snage protiv Ukrajine, koja je jučer s 2:1 pobijedila Makedoniju.

• Obrisan korisnik16.12.2011. u 16:22
    Miris mogućeg velikog uspjeha, poput plasmana na Svjetsko Prvenstvo. :) Našima ovo taman dobro došlo prije Eura kod nas.
  • Obrisan korisnik16.12.2011. u 13:00
    bravo i za decke i za sportnet, napokon da netko prati i ovo kako treba.
  • Zdren16.12.2011. u 10:16