Barca i Siena uvjerljivo u Top 16

Mario Majdić Natrlin • srijeda, 21.12.2011.

Dovršeno je i posljednje kolo uvodnog dijela Eurolige. U Skupini D putnici u TOP 16 već su bili poznati, a svoju dominaciju danas su još jednom potvrdili Barcelona i Montepaschi...

Barcelona je u desetom kolu ugostila Galatasaray Lukše Andrića i slavila s uvjerljivih 79:50. Domaćine je sa 16 poena i šest skokova predvodio Boniface N'Dong dok je 13 uz pet ugrabljenih lopti dodao Erazem Lorbek.

Barcelona se već na kraju prve četvrtine odvojila na deset poena razlike da bi na poluvremenu rezultat bio udobnih 51:30. Galatasaray je u drugom dijelu zabio još svega 20 poena i takav nije mogao zaprijetiti favoriziranim Kataloncima.

Kod gostiju je dvoznamenkast bio tek Cevher Ozer s 11 poena, dok je Andrić dodao šest uz dva skoka i dvije ukradene lopte. Turska momčad je tricu šutirala neprihvatljivih 1/11 i kao četvrta momčad Skupine D nastavlja svoj nastup u Euroligi.

Siena slavila u Poljskoj

Montepaschi je nakon prošlotjednog slavlja nad Barcelonom posao dovršio rutinski, svladavši u Poljskoj Asseco Prokom 79:53. Siena je tako prvi krug završila na omjeru 8-2.

Gosti iz Italije su u četvrtu dionicu ušli sa šest poena prednosti da bi zatim s uvjerljivih 29:9 završili utakmicu i potvrdili drugo mjesto u skupini.

Kod Montepaschija je prvi strijelac i jedini dvoznamenkasti bio Pietro Aradori s 23 poena uz sedam skokova, David Andersen je uz šest koševa imao i sedam skokova dok je Nikos Zisis podijelio šest asistencija. Goste, koji su ostali na jednoj pobjedi, sa 16 poena i šest skokova predvodio je Adam Hrycaniuk