Efes ispustio +17

Ante Dubravac • četvrtak, 22.12.2011.

U posljednjem kolu skupine C ovogodišnje Eurolige košarkaši Anadolu Efesa su u svojoj dvorani dočekali vodeću momčad skupine Real Madrid. U utakmici koja nije odlučivala o ničemu uspješniji su bili gosti rezultatom 75:66.

Uoči posljednjeg kola u skupini C bile su poznate prve tri momčadi, a samo je otvoreno bilo pitanje tko će biti četvrta ekipa koja nastavlja natjecanje.

Nakon nešto manje od dvije minute igre u prvoj četvrtini prve poene na utakmici postiže Stanko Barać i dovodi svoju momčad u vodstvo, a već u idućem napadu odgovara Ante Tomić. U idućih nekoliko minuta Efes radi seriju 13:3 i četiri minute prije kraja četvrtine odlazi na prednost 15:5. Do kraja prve dionice malo se bude i gosti iz Španjolske te smanjuju prednost domaćina na 21:15.

TROJICA HRVATA

Osim centara Ante Tomića i Stanka Baraća Hrvatska je na parketu Sinan Erdem Arene imala još jednog predstavnika. Riječ je o sucu Sretenu Radoviću koji je zajedno s Paolom Taurinom i Milijom Vojinovićem dijelio pravdu na susretu.

Drugih deset minuta opet bolje otvaraju domaćini pa brzo prednost vraćaju na deset poena. Tricom Duška Savanovića u 13. minuti Anadolu Efes dolazi do 13 poena razlike, a vrlo brzo ta razlika odlazi na visokih +17 što prisiljava gostujućeg trenera da pozove minutu odmora. Tri minute prije poluvremena nakon jednog naguravanja s gostujućim igračima isključenje zarađuje Saša Vujačić. Opat završnica četvrtine pripada Real Madridu koji svoj zaostatak smanjuje na sedam poena, a na odmor se odlazi s vodstvom Efesa 43:36.

Drugo poluvrijeme tricom otvara Sinan Guler, ali vrlo brzo odgovaraju gosti koji nakon pet minuta potpuno hvataju priključak i dolaze do izjednačenja 49:49. U 28. minuti Sergio Llull pogađa tricu i po prvi put na utakmici dovodi Real u vodstvo da bi četvrtina završila minimalnim vodstvom gostiju rezultatom 57:56.

Bolja igra Kraljevskog kluba nastavila se i početkom posljednje dionice koju otvaraju serijom 6:0. Pet minuta prije kraja utakmice gosti prelaze u dvoznamenkastu prednost 70:59. Vodstvo bez većih problema održavaju do kraja za konačnih 75:66.

U gostujućim redovima najefikasniji je bio Nikola Mirotić s 16 poena dok je Efes predvodio Duško Savanović s 15 poena. Stanko Barać je za nešto više od 26 minuta ubacio 11 poena, a Tomić susret završio na šest poena.