Celtic na minus jedan

Mišo Gulić • nedjelja, 25.12.2011.

Glasgow Rangersi su drugim prvenstvenim porazom u potpunosti vratili Celtic u igru koji sada pred Old Firm derbi zaostaje tek bod.

Glasgow Rangersi nisu uspjeli pred veliki, drugi ovosezonski, Old Firm derbi zadržati četiri boda prednosti u odnosu na najveće rivale pa sada nakon poraza od St. Mirrena imaju tek bod viška.

Rangersi su dobro krenuli u susret i već nakon 11 minuta igre, golom Leeja Wallacea, stekli prednost od 0:1. U trenutcima kada je u zraku visio drugi zgoditak Rangersa, Lee McCulloch zbog udaranja laktom dobiva izravni crveni karton pa su domaći u potpunosti okrenuli utakmicu u svoju korist.

Bolja igra domaćeg sastava je došla na naplatu u 44. minuti kada je Aaron Mooy zabio za poravnanje, a samo minutu poslije Paul McGowan je postavio konačnih 2:1.

S druge strane Celtic je uzeo ponuđeno i s 2:1 pobjedom nad Kilmarnockom došao do 47 bodova, bod iza vodećeg, što će zasigurno još više dati na važnosti derbiju koji je na rasporedu 28. prosinca.