Juniori Cedevite otvorili turnir pobjedom

Lovro Štrbinić • srijeda, 04.01.2012.

Juniorski sastav zagrebačke Cedevite pobjedom je otvorio euroligaški turnir u L'Hospitaletu. Svladali su vršnjake sarajevskog Sparsa rezultatom 69:67, a najefikasniji je bio Filip Bundović s 19 poena.

Ovog tjedna održava se euroligaški turnir u L'Hospitaletu, a prvi kolo donijelo je juniorima Cedevite ogled sa sarajevskim Sparsom. Nakon početnog vodstva hrvatskog predstavnika Spars je s minimalnom prednošću završio prvu četvrtinu.

Do isteka poluvremena razlika je u korist Sarajlija narasla na šest poena, a u drugom dijelu su košem Glogovca poveli 50:41. Slijedi 9:0 Cedevite te se u posljednjih deset minuta susreta ulazi s 54:52 za momčad iz BiH.

Igrači Cedevite rade potom novih 9:0, odlaze na 61:54, a četiri minute prije kraja imaju 68:56 u svoju korist. No, čak ni deset poena prednosti minutu i 45 sekundi prije kraja nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Srećom po zagrebački sastav, Spars ipak nije mogao više od dolaska na minimalni zaostatak.

Pobjednike je predvodio Filip Bundović s 19 poena, Hrkač je dodao 16 (šut za tri poena 4/8), a Junaković deset poena. U redovima Sparsa istaknuo se Nedim Buza s 15 poena i 13 skokova.

Utakmicu je prokomentirao trener juniora Cedevite Veljko Mršić: "Pokazali smo dva lica. Igrali smo do otprilike 25. minute dosta mlako i neagresivno na obje strane terena. Onda smo sljedećih minuta odigrali bolju utakmicu i otišli na 10 razlike, a na kraju je ponovno nastupio pad, što se ne bi smjelo događati."

Dodao je kako je mekana igra kriva za takvu završnicu, kako bi dva prekršaja sve riješila, ali i kako je teško to kontrolirati u mlađim kategorijama. Također, osvrnuo se na nadolazeće protivnike: "Imamo dosta težak raspored. Imamo samo četiri sata između dvije utakmice, a i Cajasol i Barcelona su dobre ekipe."

Sutra s početkom u 12 sati Cedevita igra s Cajasolom, dok je u 18 sati na rasporedu ogled s Barcelonom. Inače, ova dva kluba su snage odmjerili danas, Barcelona je svladala Cajasol 75:56.