Hrvatska lako protiv Irana

Ivana Strahija • petak, 06.01.2012.

U prvoj pripremnoj utakmici na Croatia cupu, Hrvatska je u Osijeku vrlo uvjerljivo svladala momčad Irana.

Hrvatska - Iran 41:19 (20:7)

Croatia cup 1. kolo, Osijek

Hrvatska: Šego (9 obrana), Marić 1, Balić, Duvnjak 1, Lacković 3, Kopljar 4, Vori 1, Gojun 5, Losert (12 obrana), Horvat 5, Vuković 1, Batinović 4, Buntić 4, Štrlek 5, Čupić 7, Musa

Iran: Heidarirad, Ehsannejad 1, Nadri 2, M. Mosavi 3, Kiani 4, A. Mosavi 8, Momenizadeh 1, Pourghasemi, Siavohsi (3 obrane), Nourbehbahani, Barkhordari (5 obrana), Samsani, Babasafari (3 obrane)

Sedmerci: Hrvatska 1/1, Iran 1/2
Isključenja: Hrvatska 2 minute, Iran -

U Osijeku je počeo Croatia cup, pripremni turnir na kojem Hrvati s Iranom, Slovačkom i Švedskom odmjeravaju snage i uigravaju se za predstojeću europsku smotru.

Prva proba po hrvatske je rukometaše prošla sasvim lagano, a uvjerljivih 41:19 dovoljno govori o jačini protivnika s kojima su se Hrvati susreli. Jedino vodstvo koje je Iran imao bilo je ono na 0:1 u drugoj minuti, kad je Mehdi Mosavi pogodio mrežu Hrvatske.

Nakon toga Hrvati redaju pet golova, a Iran više nije imao baš nikakve šanse dostići Kauboje. Do isteka 30. minute svega su sedam puta Iranci zatresli hrvatsku mrežu, a Mosaviju se u tome priključio Jalal Kiani.

U drugom se poluvremenu broj iranskih pogodaka popeo na 12, a strijelcima se pridružio Alireza Mosavi, koji je ukupno postigao najviše golova za Iran, osam. Hrvati su međutim utakmicu rutinirano priveli kraju, a njihovi protivnici nisu uspijevali povezati dva uspješna napada.

Na kraju je najbolji hrvatski strijelac bio Ivan Čupić, sedam golova iz devet pokušaja, Manuel Štrlek je imao 5/6, Zlatko Horvat 5/7, a Jakov Gojun 5/8. Venio Losert obranio je 12 lopti od 24 upućene na njegov gol dok je Marin Šego imao učinak 9/16.

Iduću utakmicu Hrvatska igra protiv Slovačke u subotu u 18 sati, a to bi po hrvatske rukometaše ipak trebao biti veći izazov. K tome, ljubitelji rukometa u Hrvatskoj tu će utakmicu najvjerojatnije moći pratiti i na televiziji, iako današnji susret HTV nije prenosio, iz nepoznatog razloga.

Svoj susret su odigrali i Švedska te Slovačka, a rezultat je po isteku 60 minuta glasio 31:23. Šveđani su u utakmicu krenuli vrlo dobro i imali 4:0 uz po dva pogotka Kima Anderssona i Fredrika Petersena. Slovaci se vraćaju u igru te smanjuju na 6:4 u 10. minuti.

Švedska ipak uspijeva održati razmak, no u samoj završnici Marek Mikeci pogađa nebranjeni dio mreže i smanjuje na 13:12. Do izjednačenja međutim nije došlo jer Kim Ekdahl Du Rietz pogađa za 14:12.

U drugom poluvremenu, međutim, sretne je ruke Slovak Martin Stranovsky, koji poravnava na 14:14, a zatim i na 15:15. To je Šveđanima bilo dovoljno upozorenje, preokret rezultata nisu dopustili, već su ubacili u višu brzinu i otišli na sigurniji razmak (21:16 u 40. minuti), te potom mirno priveli susret kraju.

Najbolji je strijelac u švedskim redovima bio je Andersson (6/9), dok je kod Slovaka Oliver Rabek imao 4/10.

• čoban234307.01.2012. u 14:57
    što je je kopljar se u zadnje vrijeme dosta popravio kolko god ga pljuvali i sprdali (prije sam prvi bio među takvima) al u zadnje vrijeme što sam gledo bar u ligi prvaka dosta je bolji nego prošlih godina
    čoban2343
  • Obrisan korisnik07.01.2012. u 13:52
    blueman pogledaj statistiku na HRS i listu strijelaca u ligi prvaka!! I...E !!!!
  • Obrisan korisnik07.01.2012. u 11:57
    ma tog Kopljara i ne treba spominjat, nek se ostavi rukometa,debos jedan... Čupicu majstore!
  • Picek07.01.2012. u 08:42