Španjolska uvjerljiva protiv Argentine

Zvonka Keliš • subota, 07.01.2012.

Španjolska rukometna reprezentacija, u sklopu priprema za nadolazeće Europsko prvenstvo u Srbiji, svoju je spremnost odlučila provjeriti na 11. Memorijalu Domingo Barcenas. U prvom susretu turnira lako je svladala Argentinu 34:16.

Europsko rukometno prvenstvo u Srbiji počinje za manje od deset dana, pripreme europskih prezentacija već traju te je stiglo vrijeme i za prve pripremne turnire i prijateljske susrete. Rukometna reprezentacija Španjolske stoga je, na otoku Lanzarote, odlučila zaigrati na 11. Memorijalu Domingo Barcenas. Prvoga dana turnira Španjolci su snage odmjerili s reprezentativcima Argentine te su stigli do uvjerljive pobjede 34:16.

Argentina se nije pokazala kao jak i dostojan protivnik Španjolskoj koja je svojom 6-0 obranom zaustavila većinu protivničkih napada, dok s druge strane Španjolci nisu imali problema s probijanjem argentinske obrane. Nakon deset minuta igre domaćin je stoga vodio 5:1, dok je u narednim minutama to poraslo na 9:4. Do odlaska na odmor Španjolska je stigla do +6 i 13:7.

Na samom startu drugog dijela Argentinci su se uspjeli približiti na četiri pogotka zaostatka (15:11), no Valero Rivera tada od svoje momčadi zahtijeva veću agresivnost i bolju obranu koji u 43. minuti dovode do španjolskog vodstva 22:12. S nekoliko kontri Victora Tomasa i Juanina Garcije Španjolska je pet minuta prije kraja imala vodstvo 28:14. Španjolci u posljednjim minutama postižu četiri gola, a Argentinci samo dva tako da Španjolska slavi konačno pobjedu 34:16.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Raul Entrerrios sa šest postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Argentine bili Sebastian Simonet i Ferro sa po tri gola.

Subota na Memorijalu donosi susret Argentine i Tunisa, dok će u nedjelju Španjolci ponovno na teren kako bi snage odmjerili s reprezentacijom Tunisa.