Jelavić strijelac u Kupu

Ante Dubravac • ponedjeljak, 09.01.2012.

Škotski velikani Glasgow Rangers i Celtic bez većih problema su odradili posao u šesnaestini finala Kupa. U strijelce se upisao i Nikica Jelavić.

Nogometaši Glasgow Rangersa u sklopu šesnaestine finala Škotskog kupa gostovali su kod trećeligaša Arbroatha te došli do pobjede rezultatom 4:0.

Za vodstvo gostiju u 18. minuti zabija Healy, a samo četiri minute kasnije Nikica Jelavić prolazi po desnoj strani i upućuje prizemnu loptu u domaći peterac gdje Wedderburn pogađa vlastiti mrežu za 2:0.

14 minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Jelaviću da se i sam upiše u listu strijelaca. Hrvatski napadač koristi lijepu asistenciju Alukoa, a konačnih 4:0 u 77. minuti postavlja Kerkar.

I Celtic je uspješno odradio svoj zadatak u Kupu. Na gostovanju kod Peterheada posebno je raspoložen bio Anthony Stokes koji je postigao sva tri pogotka.