Sinjanke rastu, Dalmatinka tone

Mišo Gulić • srijeda, 11.01.2012.

Trima preostalim susretima zaključeno je i 11. kolo domaćeg ženskog rukometnog prvenstva, a do novih bodova došle su ekipe Sinja, Arene i Lokomotive, nauštrb Koke, Dalmatinke i Umaga.

Sinj - Koka 23:21 (13:10)

Sinjanke su na najbolji mogući način ušle u novu godinu svladavši ekipu varaždinske Koke rezultatom 23:21. Iako se nakon uvodnih minuta činilo da neće biti većih poteškoća po domaće u nastojanju da dođu do novih bodova, ponovno je na vidjelo izašlo neiskustvo pa se susret rješavao u posljednjim minutama.

Odlično otvaranje za domaće je rezultiralo vodstvom od 6:0 nakon 11 minuta igre, no potom su Sinjanke neobjašnjivo stale te dozvolile Varaždinkama da u svega desetak minuta uhvate egal (7:7). U trenutcima kada je domaćim rukometašicama prijetio raspad sustava, stvari je u svoje ruke uzela najbolja pojedinka večeri Silvija Masnić te s tri uzastopna zgoditka, uz dva Gugić, održavala minimalno vodstvo koje je na kraju iznjedrilo i prednost od 13:10 nakon 30 minuta igre.

U nastavku su gošće zaigrale nešto angažiranije i u potpunosti pritisnule Sinjanke, u nekoliko navrata su imale i izjednačen rezultat, a četiri minute prije kraja, golom Elene Halili, i vodstvo od 19:20. Kao i u prvom dijelu, kada je bilo najpotrebnije ponovno je Masnić preuzela odgovornost i novim zgoditcima svojim suigračicama omogućila veliko slavlje i nove bodove.

Najbolja u redovima domaćih je svakako bila Silvija Masnić koja je postigla devet zgoditaka, od čega većinu kada se lomio rezultat, dok je s druge strane kod Koke najuspješnija bila Petra Ostarijaš sa osam golova. Svakako vrijedi istaknuti i vratarku Sinja Mariju Borozan koja je sakupila 16 obrana.

Dalmatinka - Arena 18:19 (12:9)

Pločanke su nastavile s negativnim nizom započetim pred kraj jesenskog dijela natjecanja, a nove su bodove, u izuzetno uzbudljivoj završnici, ostavile gošćama iz Pule.

Izuzev nekoliko uvodnih minuta, domaće su se brzo nametnule Puljankama, a neumoljiva je u tim trenutcima bila Marinović pa su do odlaska na odmor domaće stvorile prednost od tri gola (12:9).

Prvih 15-ak minuta drugog dijela domaće su bez većih problema održavale prednost od tri zgoditka, a kada je Marinović u 46. pogodila za 17:14, malo je tko vjerovao kako do kraja susreta tek jedna lopta završiti u golu gostujuće vratarke. Gol vrijedan velikog slavlja postigla je Gaborović tri minute prije kraja, nakon čega se rezultat nije mijenjao. Prvo ime pločanske ekipe bila Marinović s pet golova, dok je god gošći Gavranić zabila sedam.

Lokomotiva - Umag 29:17 (12:5)

Lokosice su očekivano protiv ekipe Umaga ostvarile 11 pobjedu i tako zadržale stopostotan učinak u domaćem prvenstvu, rame uz rame s Podravkom.

Već nakon prvih minuta bilo je jasno kako će bodovi ostati u Zagrebu, a da se za njih domaće rukometašice neće pretjerano oznojiti. Prednost Lokomotive je rasla iz minute u minutu, a nakon 30 minuta rezultat je glasio 12:5 u korist domaće ekipe.

Lokosice su golom Milić iz 43. minute imale i 12 zgoditaka više (20:8), a potom su priliku dobile i igračice s nešto manjom minutažom pa su Umažanke ipak uspjele zadržati se na toj razlici i susreta zaključiti s rezultatom 29:17.

U pobjedničkoj ekipi najbolja je bila Bašić s osam golova, a na drugoj strani gošće je predvodila Jajčević s pet.