Francuzi opet bolji od protivnika Kauboja

Ante Zovko • petak, 13.01.2012.

Branitelj europskog zlata, francuska reprezentacija, prije puta u Srbiju osladio se još jednom pobjedom protiv Norveške, protivnika Hrvatske u skupini Europskog prvenstva.

Nakon nešto uvjerljivije pobjede prije nekoliko dana (35:29), Francuska je u četvrtak imala teži posao protiv Norveške, u zadnjoj pripremnoj utakmici prije Europskog prvenstva u Srbiji.

Europski prvaci mučili su se s gostujućom obranom u prvom poluvremenu. Norvežani su vodili 5:3 i 9:5, ali uz dva brza gola Luca Abaloa domaći se bude i do poluvremena poravnavaju (13:13).

S po dva pogotka Abaloa i Nikole Karabatića Francuska puno čvršće ulazi u drugi dio, sa 17:13. Bilo je to vodstvo koje su održavali u drugih 30 minuta jer je i obrana dala svoj doprinos olakšavši posao Thierryju Omeyeru.

"Bila je ovo utakmica kakva nam je bila potrebna", rekao je nakon susreta francuski izbornik Claude Onesta. "Pobjeda je tim veća uzevši u obzir putovanje, kratko razdoblje na okupu i činjenicu da nam je nedostajalo intenziteta, agresivnosti i ritma. A treba istaknuti da smo s druge strane imali iznimno efikasnu momčad."

Norveška će biti protivnik Hrvatske na Europskom prvenstvu u trećem kolu skupine D. Norvežani otvaraju turnir u ponedjeljak protiv Slovenije, a Francuzi istog dana protiv Španjolske.

• irilov13.01.2012. u 17:41
    nemojte se čljutit, al je već n-ti put da radite temeljne greške struke. di van je rezultat? on mora bit u naslovu il podnaslovu. šta, ko, di, kada, kako i zašto!