Produžetak koban za Zagreb CO u Podgorici

Ante Zovko • subota, 14.01.2012.

Porazom 81:70 u produžetku od Budućnosti VOLI hrvatski prvak Zagreb CO umanjio je svoje izglede za završni turnir ABA lige. Nakon što su preokrenuli domaću prednost, Mravi su potonuli u produžetku.

U taboru Zagreb CO-a označili su ovu utakmicu kao možda odlučujuću u pogledu hvatanja Final Foura ABA lige, ali sad se on čini teško uhvatljivim. Bez Damira Mulaomerovića, Marija Kasuna i Josha Heytvelta izgubili su puno više lopti nego domaćini (9-19) te uhvatili tek četiri napadačka skoka.

I uz takvu igru Zagreb je preokrenuo dvoznamenkasto vodstvo Budućnosti već do kraja prvog poluvremena, na kraju izborio produžetak, ali u dodatnih pet minuta zakazao je šut iz polja.

Mravi loše otvaraju susret i prve poene postižu tek u sedmoj minuti. Budućnost u jednom trenutku ima 14:3, no hrvatski se prvak uspijeva približiti na 19:11 na kraju prvih deset minuta. Krunoslav Simon zabija pet poena za 27:21, ali se Crnogorci opet odvajaju - 31:23. No, Simonova nova trica zaključuje poluvrijeme s obećavajućim rezultatom za goste (31:27).

U 26. minuti Damir Markota polaže za prvo vodstvo Zagreba na utakmici (37:36). U trećoj četvrtini, zahvaljujući nekoliko domaćih promašenih šuteva, Mravi stječu najveću prednost na utakmici u 28. minuti (43:36). Nikola Ivanović međutim s dvije trice vraća Budućnost u egal na ulazu u posljednju četvrtinu (48:46 za Zagreb).

Ivanović je nosio crnogorskog prvaka u posljednjoj četvrtini u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvima.. U posljednjoj minuti Damir Rančić krade loptu Ivanoviću i polaže za 63:62, a onda radi prekršaj na Čedomiru Vitkovcu. Nakon što je ovaj pogodio oba bacanja (64:63), Rančić je mogao vratiti prednost na stranu Zagrepčana, no promašuje jedno bacanje (64:64). Jermaine Anderson u posljednjem je napadu promašio tricu pa još jedan pokušaj za dva i ušlo se u produžetke.

Budućnost furiozno počinje i sa 7:0 praktički rješava pitanje pobjednika. Mravi nisu mogli pogoditi iz polja. Tek je Sean May ubacio tricu kad sve bilo gotovo.

Simon je 21 poenom bio najefikasniji kod Zagreb CO-a (3/7 za dva, 11 skokova, četiri asistencije i pet izgubljenih lopti, valorizacija 34). Vedran Morović imao je 15 ubačaja uz dvije asistencije, a May 14 poena, osam skokova i četiri izgubljene lopte. Markota je ubacio sedam poena uz mnoštvo potrošenih lopti (2/5 za dva, 0/5 za tri) uz devet skokova i šest asistencija.

S 23 poena Ivanović je predvodio crnogorsku momčad. Dodao je tri skoka i tri ukradene lopte. Dubljević je upisao 16 poena (4/10 za dva) uz četiri skoka, Anderson 13 poena i šest asistencija, a Vitkovac deset poena, devet skokova i dvije asistencije.