Umag 28:23 Sinj
Sinj

Umažankama važni bodovi

Mišo Gulić • nedjelja, 15.01.2012.

Sinjanke su u Umag otputovale pune samopouzdanja nakon pobjede nad varaždinskom Kokom, nadajući se da bi se eventualnom pobjedom "otresle" dijela pratnje u borbi za opstanak, međutim tamo su ih dočekale raspoložene domaće igračice koje su sasvim zasluženo došle do novih, izuzetno važnih bodova.

Umag - Sinj 28:23 (15:12)

Umag, Dvorana Stella maris, gledatelja: 500
Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo)

Umag: Kaštelan, Žuliček 2, Baksa-Markovec 3 (2), Rajić 2, Mataija 2, Vidović 7, Jajčević 5 (1), Jerković, Pandža, Gašić 3, Čorković, Tokić, Bošković 4, Pavić (13+1).

Sinj: Budić, Bilandžić 1, Vučić 3, Frleta 3 (1), Jaković, Čović 1, Bilobrk, A. Runje 1, K. Runje, Masnić 4, Gugić 9 (2), Mihaljević, Poljak 1, Borozan (13+1).

Sedmerci: Umag 4 (3), Sinj 4 (3)
Isključenja: Umag 12, Sinj 2 minute.

Već u samom otvaranju Umažanke su se vrlo čvrsto i autoritativno postavile mlađahnim gošćama te nakon svega desetak minuta igre pobjegle na ugodnih šest golova viška (7:1; 8:2), a već tada je tri puta mrežu pogađala raspoložena Vidović.

Sinjanke su se potom oslobodile čvrstog stiska domaćih pa su polako sustizale prednost Umaga, raspucale su se Gugić i Masnić, a golom Any Runje u 28. minuti gošće su bile na svega dva gola zaostatka (13:11), da bi se na odmor ipak otišlo s najčešćih plus tri za Umag (15:12).

Sinjska pojačanja

Naime, Sinjanke su za nastavak prvenstva angažirale iskusne prvoligaške igračice Mariju Hrgović Tomić, koja im je pomogla u proboju do prve lige, te Anu Brčić, a već otprije u ekipi je i Mia Frleta. Prve dvije spomenute igračice su još uvijek u fazi priprema zbog igračke pauze, a u Sinju se nadaju kako će ipak biti od pomoći u narednom kolu kada u grad podno Kamička stiže ekipa Podravke.

Iako se u nastavku očekivao nešto jači pritisak ekipe Sinja, on je izostao, što su domaće iskoristile za novo odvajanje (21:16), koliko je bilo u 41. minuti susreta.

Do kraja susreta Sinjanke nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti, a domaće su savršeno koristile velik broj raspoloženih igračica koje su pogađale sa svih pozicija, na što gošće nisu imale adekvatan odgovor te su zasluženo poražene rezultatom 28:23.

U narednom kolu Umag će na krilima ove vrijedne pobjede otići u goste kod Sesvete Agroproteinke, dok će Sinjanke ugostiti najtrofejniju hrvatsku ekipu, koprivničku Podravku, što će sasvim sigurno dupkom ispuniti sinjsku dvoranu.