1. HRL žene, 12. kolo, 14.01.2012.
Samobor 33:20 Trešnjevka

Samoborke sjajne na otvaranju

Sportnet • nedjelja, 15.01.2012.

I nakon Svjetskog prvenstva Samoborke nastavljaju odličnim igrama. U 12. kolu pred svojom su publikom uvjerljivo slavile protiv Trešnjevke 33:20 (14:9) i učvrstile treću poziciju na ljestvici.

Samobor - Trešnjevka 33:20 (14:9)

Samobor, Dvorana OŠ B.Tonija, Gledatelja 700.
Suci: Bernobić i Kalčić (oba Rijeka).

Samobor: Golubić 6, Balaško, Matijaščić, Štrkalj 1, Plazina 1, Mandić, Tomić 1(1), Šilobod 3, Kuhar (11+0), Kuzmić-Husak 2, Kozlovec, Radovanić (5+1), Dumić, Lovrić 9(2), Bazzeo 6(1), Bošnjak 4. Trenerica: Dubravka Tunjić.

Trešnjevka: Jug (3+1), Zovko 2, Mihovilović 1, Gajić 1, Daskijević, Sabljak 7(5), Gašparović, Komljenović 1, Miletić 1, Žužić (0+0), Blažek 4, Kajfeš 1, Grebenar, Golubić (5+0), Borković 1, Stojanov 1. Trener: Miran Ognjenović.

Sedmerci: Samobor 5(4), Trešnjevka 7(5).
Isključenja: Samobor 10 minuta (Balaško, Matijaščić, Plazina, Bazzeo 2+2), Trešnjevka 4 minute (Daskijević, Komljenović).
Igračica utakmice: Ivana Lovrić (Samobor).

Početak utakmice bio je kakav su si domaće igračice i njihovi navijači mogli samo poželjeti. Trešnjevka je tek u 9. minuti postigla svoj prvi gol pa su domaće Samoborke odličnom pokretljivom obranom s odličnom Kuhar na vratima, uz silovite Lovrić i Bazzeo u napadu, već u prvom dijelu utakmice stekle 5-6 golova prednosti, koju su bez problema čuvale do kraja poluvremena.

I u nastavku, odmah na početku, gotovo isti scenarij – furiozni početak domaćih igračica pa je u 37. minuti rezultat glasio 20:10 i pobjednik je bio riješen. Stoga su pred kraj utakmice prigodu dobile i mlađe igračice, a domaće su ju dobro iskoristile te su uz podršku brojnih i glasnih navijača Samoborke do kraja još i povećale prednost.

Lijepu rukometnu večer dodatno su uljepšali domaći navijači Fanatici i BBB-ovci koji su darovali cvijeće Ivani Lovrić za nastup na Svjetskom prvenstvu te pozdravili Sandru Bošnjak kojoj je ovo bila prva službena utakmica u dresu Samoborki.

U 13. kolu zahuktale Samoborke gostovat će u Pločama kod Dalmatinke, a sljedeću utakmicu u Samoboru igraju 28. siječnja kada u 14. kolu u goste dolazi varaždinska Koka.

(Tekst i foto: Mato Šipuš)