Sesvećankama gostujući bodovi

Mišo Gulić • nedjelja, 15.01.2012.

Nastavak ženskog rukometnog prvenstva, izuzev sraza Koke i Sesveta, nije ponudio previše neizvjesnosti, a do novih bodova došle su ekipe Zeline, Arene, Zameta i već spomenutih Sesveta.

Zelina - Dalmatinka 27:17 (12:6)

Pločanke su i dalje nastavile s blijedom predstavama te su upisale i peti poraz u nizu, ovaj put na gostovanju kod Zeline. U prvom dijelu gošće su držale priključak 25 minuta i bile na tek dva zgoditka zaostatka (8:6), no tada su upale u crnu rupu koju su domaće iskoristile da dignu prednost na 12:6, što je bio i rezultat poluvremena.

U nastavku su igračice Zeline još više dodale gas te pa su nakon 15 minuta igre imale i rekordnih +11 (21:10), da bi kraj utakmice dočekale s rezultatom 27:17. Prvo ime domaćeg sastava su bile Džono i Madžarac koje su postigle po četiri zgoditka, dok je kod Pločanki jedina na nivou bila Marinović koja je postigla pet golova.

Arena - Tvin Trgocentar 34:30 (15:14

Posljednjeplasirana ekipa iz Virovitice je mono skuplje prodala svoju kožu favoritkinjama iz Pule koje su do samog kraja morale gristi da dođu do novih bodova. Domaće ću u susret ušle prilično nemotivirano, što je rezultiralo izjednačenom utakmicom u prvom dijelu koji su u posljednjim sekundama, golom Gavranić, dobile s 15:14.

Gošće su se dobro držale i veći dio drugog poluvremena, ali u zadnjih desetak minuta je ponestalo snage pa su na kraju ipak morale stisnuti ruku svojim protivnicama. Sjajne su u redovima Arene bile Kiridžić s 13 te Gavranić s 11 zgoditaka, dok su kod gošći najbolje pogađale Smiljčić i Kožarić zabivši po osam golova.

Koka - Sesvete Agroproteinka 28:30 (14:16)

Najzanimljiviju utakmicu u ovom kolu su odigrale Koka i Sesvete, čiji se susret rješavao u posljednjim minutama, a na kraju su uzdignutih ruku bile gostujuće rukometašice. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme se igralo gol na gol, da bi gošće na odmor ipak otišle s dva razlike (14:16).

Drugi dio je ponudio jednak razvoj događanja, a sjajno je bilo gledati Ostarijaš (14 zgoditaka) s jedne i Pavlek (12 zgoditaka) s druge strane kako neobranjivo pogađaju iz napada u napad. Tri minute prije kraja semafor je pokazivao 27:27, a potom je iskustvo gošći došlo na naplatu pa su kraj susreta dočekale s dva gola viška (28:30).

Zamet - Orijent Presoflex 31:21 (15:12)

Gradski derbi je u potpunosti je pripao igračicama Zameta, a to je posebno bilo vidljivo u nastavku u kojem su stalno za korak bile brže od svojih protivnica. Gošće su se odlično držale do pred kraj prvog poluvremena, konstantno bile u egalu, međutim pad koncentracije ih je na kraju koštao zaostatka od tri gola nakon 30 minuta igre (12:15).

U nastavku su igračice Zameta prebacile u brzinu više, a njihova prednost je rasla iz minute u minutu pa stoga i ne čudi velikih 31:21, koliko je bilo na kraju susreta. Najbolja kod Zameta je bila Brčić sa šest, dok je na drugoj strani Konta zabila sedam golova.