CSKA u paklu Pireja nastavio niz

Bojan Meštrović • srijeda, 18.01.2012.

CSKA je i u drugoj fazi natjecanja Eurolige nastavio s pobjedama, upisavši jedanaestu uzastopnu u ovoj sezoni. U prvom poluvremenu nešto efikasniji su bili domaćini, ali Moskovljani su u nastavku pokazali svoju pravu snagu i zasluženo došli do pobjede.

Miloš Teodosić je prije dvije sezone odveo Olympiakos do finala Eurolige i pritom osvojio titulu najkorisnijeg igrača natjecanja. Večeras se srpski reprezentativac vratio u Pirej i ponovno slavio, ali ovog puta s novom ekipom.

Od samog početka dalo se naslutiti da bi utakmica mogla biti izvrsna. Ramunas Šiškauskas pokazao je da se još uvijek može nositi s mlađim igračima i u prvih deset minuta rutinski zabio osam poena. Međutim, svaki put kada bi CSKA poveo s dva ili tri razlike, domaćini bi pogodili tricu i vratili stvari na početak. Takav scenarij viđen je čak četiri puta u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 21:22.

Nastavilo se u istom tempu, a drugi period obilježila je domaća četvorka Kyle Hines. Zabio je Amerikanac osam poena, ali imao i nekoliko sjajnih defenzivnih reakcija. Krajem 17. minute Moskovljani su zabili zadnje poene u poluvremenu, a Olympiakos je ovu malu krizu gostiju iskoristio za seriju 8:0 i odlazak na odmor s +4 (44:40).

Prije nego što je Gečevičius stavio tricu za 51:55, Ivkovićeve trupe imale su velikih problema s postizanjem poena, zabivši samo četiri u prvih sedam minuta u treće četvrtine. Najbolji u ovom periodu bio je Hrjapa sa šest poena.

CSKA je na ulasku u posljednjih deset minuta imao 62:58, a sredinom četvrtine se predvođen sjajnim Krstićem odvojio do nedostižnih 76:65 i lagano utakmicu priveo kraju.

Završilo je rezultatom 86:78 za Ruse. Krstić je ukupno imao 18 poena, a Hrjapa je pridodao 16, dok je kod domaćina najbolji bio Hines s 14 poena i šest skokova.

Zanimljivo je da su Moskovljani od 1998. godine sedam puta gostovali kod Olympiakosa i upisali čak šest pobjeda.

Sutra je na rasporedu drugi susret prvog kola skupine E u kojem se sastaju Efes i Galatasaray.