Euro 2012. -Skupina A, 3. kolo, 19.01.2012, 20:15 h
Srbija 21:21 Slovačka
Slovačka

Slovačka otkinula bod Srbiji

Marko Domljanović • četvrtak, 19.01.2012.

Rezultatski nevažnu, ali iznimno uzbudljivu utakmicu odigrali su večeras u Pioniru Srbija i Slovačka. Domaćini su krajem prvog dijela došli do velike prednosti koju su njihovi protivnici u nastavku postupno stizali, a dramatična završnica donijela je svakoj reprezentaciji po bod.

Posljednju utakmicu u skupini A bolje su otvorili Slovaci koji golom Kukučke dolaze do početne prednosti, ali Srbi odmah reagiraju i s tri gola preuzimaju vodstvo. Međutim, Slovačka se nije htjela samo tako predati i brzo opet dolazi do izjednačenja (3:3), a tada slijedi igra gol za gol koja je potrajala sve do 19. minute i rezultata 6:5.

Od 20. minute i gola Stojkovića kreće serija domaće reprezentacije kojom su, činilo se, potpuno slomili Slovake. Srbija je u devet minuta utrpala sedam pogodaka ne primivši niti jedan, a seriju je 15 sekundi prije kraja prvog dijela uspio prekinuti Kopčo pogotkom za 13:6 na poluvremenu.

U drugi dio Srbi ulaze dosta opuštenije što omogućava Slovačkoj niz od tri pogotka i približavanje na podnošljiv zaostatak, ali kada su pogodili Šešum i Marković domaćini opet bježe i to na 15:9. Ipak, uporni Slovaci nastavljaju s dobrom igrom i novim se nizom od četiri pogotka potpuno vraćaju u utakmicu, a u 47. minuti Duris pogađa za samo 17:16.

Čutura i Tuskić zatim poentiraju za Srbiju pa domaćini u posljednjih deset minuta uspijevaju ući s opipljivom prednošću, no golovi Durisa i Antla najavljuju iznimno neizvjesnu završnicu. Domaćini neko vrijeme održavaju minimalnu prednost, ali tri i pol minute prije kraja još jednom pogađa Duris i donosi Slovačkoj prvo izjednačenje nakon desete minute - 20:20.

Minutu i 15 sekundi prije kraja Stanković pogađa za novo vodstvo Srbije, a klupa Slovačke reagira minutom odmora. Nakon predaha Slovaci dolaze do sedmerca kojeg realizira Urban i Srbija u posljednji napad ulazi bez vratara. To im na kraju nije donijelo pobjedu pa Slovačka slavi zasluženi bod.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Prodanović sa pet i i Ilić sa četiri pogotka, dok su kod Slovačke po četiri pogotka postigli Kukučka, Duris i Urban.

• Obrisan korisnik20.01.2012. u 09:28
    očito srbi nisu igrali 100%, ali ipak...slovaci nisu u rangu poljske, a kamoli danske. očito je da srbi imaju čeličnu obranu (suci im, kao domaćinima toleriraju grubosti, što je očekivano i u rukometu normalno), ali napad me nije nimalo impresionirao! što je čudno, kada znamo da imaju klasne šutere... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.01.2012. u 06:27
    Nije nista znacila...ali prokockati 8 golova viska to je malo previse. Tipicno Srpski posle velike pobede da se dignu u nebesa. Iako sam nesto mislio da se moze napraviti, polu-finale bi bilo ravno osvajanju zlata.
  • Obrisan korisnik20.01.2012. u 00:49