Dalmatinka pronašla "žrtvu"

Mišo Gulić • nedjelja, 22.01.2012.

13. kolo hrvatskog rukometnog prvenstva za žene donijelo je prekid crnog niza Dalmatinke, dok su također uvjerljive u svom nastupu bile rukometašice Lokomotive, Sesveta i Zeline. Viđeno je i nekoliko veoma uzbudljivih susreta u kojima su do bodova došle Puljanke i Zagrepčanke, nauštrb Varaždinki i Riječanki.

Trešnjevka - Koka 30:29 (19:14)

Zelene su nakon početnih ispitivanja snaga strpljivo gradile svoju prednost koja je rasla kako se bližilo poluvrijeme, a iako je u jednom trenutku bilo i plus sedam (18:11), poluvrijeme je zaključeno s rezultatom 19:14.

Domaće su nakon desetak minuta igre u nastavku i dalje imale ugodnu prednost od 23:17, međutim tada na scenu stupaju gošće i serijom 5-0 dolaze na svega gol zaostatka. Potom se ušlo u uzbudljivu završnicu u kojoj su gošće ipak ostale kratke za jedan zgoditak. Najbolja u redovima Trešnjevke bila je Blažek s osam, doke je za Koku Ostarijaš zabila šest.

Sesvete Agroproteinka - Umag 31:27 (15:13)

Do druge uzastopne i ukupno šeste pobjede Sesvećanke su stigne nakon vrlo zanimljive utakmice u kojoj su gošće konstantno prijetile. U prvom dijelu su domaće bolje otvorile, zatim upale u crnu rupu, da bi opet na kraju došle do prednosti.

Nastavak domaće otvaraju serijom 5-1 i praktički rješavaju pitanje pobjednika, iako su do kraja Umažanke pokušale priprijetiti, bodovi su ostali u zagrebačkom predgrađu. Prvo ime u ekipi Sesveta bila je Franković s osam, sedam je dodala Pavlek, a šest Nemaškalo. Najbolja gošća bila je Jajčević s devet, dok je vrlo dobra bila i Bošković s osam.

Lokomotiva - Zamet 33:19 (16:5)

Gošće su povele s 0:1 i to je praktički bila jedina pozitivna vijest za njih u prvom dijelu. Naime, do kraja su zabile još samo četiri, dok su u isto vrijeme Zagrepčanke postigle 16.

Ni nastavka Riječankama nije donio bitno bolje vijesti, no ipak su donekle, zahvaljujući činjenici da je trener domaćih priliku dao i mladim nadama, upisale "pristojnih" 33:19. Za Lokomotivu je Marija Milić postigla sedam golova, a najbolja Riječanka je bila Tus sa pet.

Orijent - Arena 20:21 (9:13)

Arena u Rijeci došla do tijesne pobjede u utakmici koja nije previše obilovala ljepotom, ali zato je bila izuzetno uzbudljiva. Nakon 9:9 u 23. minuti gošće su serijom 4-0 na odmor otišle kudikamo zadovoljnije.

Sredinom drugog dijela semafor je pokazivao 13:19 i nitko se tada nije nadao gledati uzbudljivu završnicu. Ipak, požrtvovne domaće igračice stigle su na samo gol zaostatka, međutim tu barijeru nisu uspjele prijeći pa su bodovi otputovali u Pulu. Milosavljević sa sedam s jedne strane i Kiridžić s osam s druge bile su najistaknutije pojedinke.

Tvin Trgocentar - Zelina 30:39 (13:22)

Gošće su domaćim rukometašicama odmah od početka dale do znanja kako će im bodovi bit tek pusta želja. Rezultat nakon prvog dijela od 13:22 dovoljan je pokazatelj nadmoći ekipe Zeline.

Sličan razvoj situacije bio je i u nastavku susreta, međutim oba trenera su podosta prilika dali i nekim igračicama koje manje nastupaju, obrane su bile izuzetno porozne pa je konačan rezultat na kraju glasio 30:39. U golijadi najbolje se snašla Mikulić s devet na strani Tvina te Vukojević s osam kod Zeline.

Dalmatinka - Samobor 28:19 (13:9)

Pločanke su nakon pet poraza u nizu napokon upisale i pobjedu i to prilično iznenađujuće protiv trećeplasirane ekipe Samobora. Domaće su se nametnule od prve minute i tijekom prvog dijela diktirale tempo, što je rezultiralo vodstvom od 13:9 na poluvremenu.

Samoborke su se koliko toliko držale sve do dvadesetak minuta prije kraja i rezultata 20:16, nakon čega domaće serijom 6-0 odlaze na nedostižnih +10 te osiguravaju iznimno vrijednu pobjedu. Pločanke su do pobjede predvodile Družijanić, Blažević i Prusina s po šest golova, dok je s druge strane najbolja bila Lovrić sa sedam.