Euro 2012. - Skupina I, 2. kolo, 23.01.2012, 18:20 h
Danska 28:26 Njemačka
Njemačka

Danska pobjedom produljila nadu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 23.01.2012.

Drugi susret drugog kola Skupine I zaključen je pobjedom Danske nad njemačkom vrstom. Njemačka je na startu držala vodstvo od četiri pogotka, ostatak susreta Danska je kontrolirala svoju prednost, ostvarenu nakon 20 minuta igre, a ključnim su se na kraju pokazale posljednje obrane danskog vratara Landina...

Kao što se uoči najzanimljivijeg okršaja dana očekivalo utakmica između Danske i Njemačke odlučivala se unutar nekoliko minuta i nekoliko poteza. Susret je otvorila obrana njemačkog vratara Heinevettera, prva od sedam u prvih pola sata igre, a na prvi pogodak čekalo se drugu minutu i šut Gensheimera. Uvodne su minute pripale sastavu Martina Heubergera, Gensheimer je nova dva brza pogotka postigao u petoj minuti i danska je klupa tada zatražila minutu odmora.

Dvije minute kasnije drugi pogodak za dansku vrstu postigao je Hansen, a prva od dvije 4-0 serije izabranika Ulrika Wilbeka okončana je pri rezultatu 6:6. U idućem napadu Glandorf je postigao važan pogodak, nadovezala se na to nova obrana Heinevettera i Njemačka je ekspresno vratila +2. Od 12. do 21. minute igralo se u serijama po dva pogotka sa svake strane, Danska je igrača više iskoristila za novo izjednačenje, a tada je uslijedio period njena preokreta.

U svega dvije minute mrežu njemačke reprezentacije pogađali su Toft Hansen, Lindberg i dva puta Eggert Jensen. Njemačke minute bez pogotka prekinuo je Glandorf, no nakon nova dva uzastopna pogotka Danske i Njemačka je morala posegnuti za minutom odmora. Situacija se do kraja prvog dijela nije promijenila, 14:12 poraslo je na 17:14 uz sjajno izdanje vratara Landina koji je u 25. minuti po osmi put uspješno zaustavio protivnički šut.

Kao i na samom startu utakmice Njemačka je i početkom nastavka stigla do dva uzastopna zgoditka, iza Landina poentirali su Kaufmann i Theuerkauf, no samo dvije minute kasnije, umjesto nastavka njihove serije Danska je ušla u svoju i preko Mogensena povela sa 21:16, za najuvjerljiviju prednost večeras. Za prvo isključenje danske vrste pobrinuo se u 39. minuti Lindberg, a minute s igračem više njemačka je iskoristila za dva pogotka. Ipak, na drugoj je strani pogodio i Mogensen.

S četiri pogotka prednosti i igračem više Danska je ušla u posljednju četvrtinu susreta. Njemačke nade držao je Silvio Heinevetter svojim intervencijama, a desetom je otvorio suprotno očekivanjima dvije kvalitetne minute svoje momčadi. Izborniku Danske u 49. minuti nije preostalo ništa drugo već da zatraži time-out. Njemačka je s igračem manje postigla dva pogotka, Danska niti jedan i neizvjesnost se ponovno vratila u dvoboj - semafor je na pragu 50. minute pokazivao 24:23.

Njemačka je i protiv Srbije u prošlom kolu nekoliko puta bila na pragu izjednačenja, dugo je lomila protivnika, no na putu do novog pozitivnog rezultata stao je odlični Lindberg i više raspoloženih pojedinaca u napadu u redovima Danske. U dvije minute danski je čuvar mreže upisao tri vrlo bitne obrane, pa na kraju njegovoj momčadi nije naškodilo niti novo isključenje Lindberga četiri minute prije kraja. Bilo je to pri rezultatu 27:24. Do kraja je Klein uspio zaostatak smanjiti na konačnih -2.

Niklas Landin upisao je 16 obrana, njemački vratar Heinevetter četiri manje, dok je najviše pogodaka postigao Anders Eggert Jansen (7). Hans Lindberg u strijelce se upisao pet puta, dok su njemački napad s četiri zgoditka predvodili Gensheimer, Theuerkauf, Kaufmann i Haaß.