Kronologija: Hrvatska - Francuska

Damir Žbulj • utorak, 24.01.2012.

Od 18.10 počinje jedan od najvećih rukometnih derbija današnjice. Hrvati će se na parketu dvorane u Novom Sadu, u drugom kolu skupine II, susresti s "omraženim" Francuzima...

Au revoir!

Hvala vam na pažnji dragi čitatelji Sportneta, nakon ove ugodne rukometne večeri. Čitamo se i sutra kada Hrvatska igra s Mađarskom posljednji susret u skupini II Europskog prvenstva.

Još se večeras igra jedan susret drugog kola skupine II u kojem igraju Slovenci i Mađari. U slučaju poraza mađarskih rukometaša Hrvatska bi i prije posljednjeg kola osigurala nastup u beogradskom polufinalu.

Hrvatska je deklasirala Francusku u nastavku utakmice. Dobili su Golužini izabranici taj period igre s osam pogodaka viška (18:10).

Igrač utakmice - Marko Kopljar, koji je Omeyera svladao sedam puta iz osam pokušaja, a uz još nekolko asistencija za Čupića i Horvata definitivno je zaslužio ovo priznanje.

KRAJ UTAKMICE - 29:22 Lacković je dokrajčio Francuze i poslao ih kući.

Slavi se u Novom Sadu ... pjeva se "Večeras je naša fešta" .. zasluženo...

58' 28:22 Fantastičan je Kopljar još jednom! Asistencija za Horvata, koji je hladnokrvan. Najbolja partija desnog vanjskog CO Zagreba u reprezentativnom dresu. Možda i u karijeri!

57' 27:22 Duvnjak!!! Uz malo sreće, od vratnice i Omeyera lopta ulazi u mrežu. Francuzi rade prekršaj u napadu. Još samo dvije minute do kraja

57' 26:22 Još jedan sedmerac koriste Francuzi.

Ulazi se u posljednje četiri minute utakmice, a Hrvatska ima +5, nakon pogotka Fernandeza iz penala.

55' 26:20 Bičanić odvodi Hrvatsku na +6, no na drugoj strani dosuđen je sedmerac.

Pet minuta prije kraja Goluža zove minutu odmora.

54' 25:20 Vuković Drago! Hrvatska igra bolje s igračem manje na terenu. Veliko slavlje je na tribinama, ali još nije gotovo!

53' 24:19 Kopljar!! S igračem manje, topovski udarac Marka skida paučinu francuskog gola!

52' Duvnjak, nakon 'prekršaja' nad Karabatićem dobiva dvije minute kazne. No, Francuzi nas časte novom tehničkom pogreškom u napadu.

51' 23:19 Čupić vara Karabouea, koji je umjesto Omeyera pokušao obraniti sedmerac. Na drugoj strani Alilović upisuje 12. obranu.

U posljenjih deset minuta utakmice Hrvatska ulazi s +3, a Horvat iznuđuje sedmerac.

50' Alilović!!! Hrvatski vratar brani sedmerac Francuzima.

49' Silovito Vuković izlazi na Abaloa, bit će to dvije minute kazne.

49' 22:19 S igračem manje Francuska preko Abaloa smanjuje, ali Ninčević s krila ponovno vraće prednost na +3 Hrvatske.

Greška Francuza kod povratka isključenog igrača. Netko je ušao prije vremena i zaslužio još dvije minute kazne.

46' 21:18 Kopljar!!! Još jednom Marko zabija, a Mirko još jednom brani hrvatska vrata.

45' 20:18 Kopljar za Horvata, a krilo Zagreba pogađa za +2.

44' 19:18 Barachet uz pomoć vratnice postiže 18 pogodak, a Karabatić je prvi igrač koji će morati na prisilan odmor. Hrvatska ima dvije minute igrača više

43' 19:17 Serija se nastavlja. Čupić je strijelac sa sedam metara. Još uvijek nema isključenja Francuza?!

42' 18:17 Vodstvo Hrvatske! Obrana Alilovića, a u napadu je Kopljar najhrabriji i osigurava prednost. Ludnica je na tribinama jer Alilović još jednom brani pokušaj Francuza.

40' 17:17 Konačno!! Igor Vori, prvi pogodak i hrvatskog pivota.

Podrška hrvatski navijača i dalje je odlična!

39' 16:17 Bingo je još jednom izvukao bingo. Od bloka lopta završava iza leđa Alilovića.

39' 16:16 Duvnjak!! Topovski, napokon, prvi pogodak Duleta.

38' 15:16 Joli je ipak svladao Loserta s linije sedam metara.

Prodor Fernandeza zaustavljen je prekršajem za sedam metara, na hrvatska vrata dolazi Losert.

37' 15:15 Čupić!!! Brza kontra Hrvatske za izjednačenje. Obrana ponovno funkcionira dobro.

36' 14:15 Barachet za Francuze, a Čupić za Hrvate nastavljaju seriju pogodaka! Još je jednom asistirao Kopljar.

35' 13:14 Kopljar ovaj put asistira za Čupića, koji sigurno poentira!

12:14 Barachet vraća Francuze na dva razlike.

33' 12:13 Uz povratak kažnjenog igrača, još je jednom odlučan Kopljar, koji loptu šalje pored Omeyera

32' 11:13 Fernandez puca s devet metara i pogađa

31' Francuzi imaju prvi napad, a gotovo da se nije krenulo s centra, a dvije minute kazne zaradio je Gojun

Krenulo je drugih 30 minuta okršaja Hrvata i Francuza.

Omeyer ima sedam obrana, a nitko od Francuza nije zabio više od dva pogotka.

Najbolji hrvatski strijelci su Kopljar (3/4) i Lacković (3/8) s tri postignuta pogotka, Čupić je zabio dva, a Vuković, Musa i Ninčević po jedan. Alilović ima pet obrana.

Novosadski dvoboj Francuza i Hrvata još je jedan klasični okršaj ovih reprezentacija. Igraju se čvrste obrane, ali ostaje žal što Hrvatska nije završnicu poluvremena odigrala kako je igrala početak utakmice. U 20. minuti vodili su Golužini izabranici +3 (9:6), ali do isteka prvih 30 minuta Francuzi serijom 2:6 ipak s minimalnim vodstvom odlaze na odmor

11:12 KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Narcisse nije realizirao francuski posljednji napad u prvih 30 minuta igre.

30' 11:12 Nakon pogotka Narcissa, Musa je uspio pospremiti jednu loptu iza Omeyera na crti. Francuzi su 11 sekundi prije kraja poluvremena pozvali minutu predaha.

28' 10:11 Napokon! Drago Vuković, nakon solo prodora.

28' Hrvatska je osam minuta bez pogotka!

27' 9:11 Fernandez udarcem preko bloka odvodi Francusku prvi puta na +2.

25' 9:10 Kriza je u napadu Hrvatske. Lacković nakon pasivnog napada puca preko gola, a Ninčević ne zabija sam ispred Omeyera u kontri.

Opet na scenu stupa Omeyer, koji skida dva udarca hrvatskih reprezentativaca, među kojima i zicer Kopljaru.

23' 9:10 Još jedna vratnica, ovaj put Musa, Gille u novoj kontri zabija za vodstvo Francuza

22' 9:9 Duvnjak topovski pogađa gredu, a Bertrand Gille na drugoj strani terena zabija osmi pogodak. Abalo je relizirao još jednu kontru i rezultat je ponovno izjednačen.

22' Goluža zove minutu odmora kako bi smireno organizirali napad.

21' 9:7 Lacković je povisio na +3, ali prvi put se u strijelce upisuje i Narcisse, koji vraća na dva razlike.

20' 9:6 Golom Lackovića prvi puta Hrvatska vodi +3!

19' 8:6 3/3, to je realizacija Marka Kopljara, koji još jednom sprema loptu ispod francuskog vratara. U obrani je Alilović još jednom uspješan.

18' U igru ulazi Ivano Balić!

Francuzi igraju agresivnu obranu, za priliku se izborio Vori, ali još jednom nije s crte uspio svladati Omeyera.

Grešku Lackovića u napadu ne koristi Guillaume Gille, koji promašuje čistu priliku i loptu šalje pored gola.

14' 7:6 Nakon greške u pokušaju kontre Hrvatske do lopte dolazi Bingo, koji je prohodao, ali ipak zabija za smanjenje našeg vodstva.

13' 7:5 Čupić! Prvi put Hrvatska ima dva pogotka viška.

Prvi sedmerac za Hrvatsku iznudio je Duvnjak.

Alilović je skinuo pokušaj Francuza s devet metara, a u igri Horvat mijenja Čupića.

12' 6:5 Hrvatska ponovno vodi! Kontru realizira Čupić, ali odlično je hrvatska obrana odradila svoj posao na Karabatiću.

11' 5:5 Francuzi igraju strpljivo u napadu, lopta ponovno dolazi do kružnog napadača Sorahinda, koji zabija, ali Kopljar je ponovno odlučan u napadu i poravnava rezultat na 5:5.

9' 4:4 Sorahindo je na crti nadvisio Musu i pospremio loptu iza leđa Alilovića

8' 4:3 Odličan prodor Kopljara, koji s crte šalje loptu pored Omeyera

7' 3:3 Barachet se lijepo diže na svojoj poziciji desnog vanjskog i vara Alilovića

7' 3:2 Zicer na crti ne koristi Vori, ponovno je Omeyer uspješniji, nema promjene rezultata

Dobro funkcionira hrvatska obrana, već dva uzastopna napada Francuzi su bez ideje.

4' 3:2 Lacković je fantastično pogodio iz daljine, a Ninčević je realizirao jednu kontru. Prvo vodstvo Hrvatske na utakmici.

3' 1:2 Joli je uspješan s linije sedam metara

2' 1:1 Lacković poravnava na 1:1, nakon što je obranu Omeyera u napadu iskoristio Abalo.

Krenula je Hrvatska s Alilovićem, Vorijem, Ninčevićem, Čupićem, Duvnjakom, Lackovićem i Kopljarom.

Prvi napad ima Hrvatska.

Uz gromoglasnu podršku tribina novosadskog SPENS-a intonirana je hrvatska himna. Ponovno će reprezentacija imati vjetar u leđa.

Hrvatska će danas biti bez Manuela Štrleka, koji je istegnuo ligamente koljena. Ozljeda nije teže prirode, ali danas sigurno Goluža neće riskirati.

Srdačan sportski pozdrav dragi čitatelji Sportneta! Pred nama je još jedan veliki obračun rukometnih velesila, Francuske i Hrvatske. U drugi krug Francuzi su ušli bez bodova, ali su se pobjedom protiv Slovenije ipak uključili u borbu za polufinale. Hrvati su u nastavak natjecanja ušli s četiri boda, ali poraz u nedjelju od Španjolske u potpunosti je zakomplicirao situaciju u skupini II.

• Obrisan korisnik24.01.2012. u 21:27
    Marko postaje dostojna zamjena "legende" Pere Metličića...ako nastavi napredovati eto i njega u POVIJESNOJ LEGENDI Hrvatskog rukometa...
  • Obrisan korisnik24.01.2012. u 19:58
    toooooooo cestitan deckima,svaka cast na pobjedi,pogotovo kopljaru,moran priznati da san bila prva koja je sumnjala u njega,ali bude li taj decko ovako nastavija sa igrama sigurno da onda zasluzuje biti u repki.jos jednon svaka cast,mojoj srici nema kraja
  • cameosis24.01.2012. u 19:52
    gledam francuski prijenos i cijelo vrijeme su realni i fer, svaka im cast -- komentatorima i igracima. kazao je komentator da ako vec ispadaju, da ima smisla da je to protiv hrvatske. :D