Ni savršeni Barać nije pomogao Efesu

Bojan Meštrović • srijeda, 25.01.2012.

Rusi su i u drugoj utakmici euroligaške skupine E pokazali svoju snagu teško porazivši momčad Efesa. Hrvatski centar Stanko Barać odigrao je fenomenalnu utakmicu, ali Turcima nije bilo pomoći.

Barać je odigrao možda i najbolju utakmicu u sezoni završivši s 15 poena bez ijednog promašaja. Za 22 minute provedene na parketu, Stanko je gađao 5/5 za dva poena, ubacio svih pet slobodnih bacanja te uhvatio dva skoka.

Gledatelje je u prvih deset minuta zabavljao dvoboj Kiriljenka i Vujačića. Prvi je zabio 11 koševa, drugi 13, ali na kraju četvrtine su domaćini ipak imali prednost 23:21. Kiriljenkovu ulogu u drugoj četvrtini preuzeo je Krstić, koji je tada zabio deset poena, dok Turci, s druge strane, za Vujačića nisu pronašli zamjenu. Ekipa iz Moskve tako se do poluvremena odvojila na +12 (48:36).

Prednost je nastavila rasti i u nastavku. CSKA je u napadu s lakoćom pronalazio rješenja i poentirao gotovo u svakom napadu. Za pet minuta Rusi su napravili seriju 19:5, da bi do kraja četvrtine gostima dopustili tek lagano približavanje na 74:53.

Kao i u prethodne tri, domaćini su bili bolji i u posljednjoj četvrtini. Pred kraj utakmice došli su čak do trideset koševa prednosti, ali Saša Vujačić je polaganjem u pretposljednjem napadu ipak uspio razliku svesti na "samo" -28 (96:68).

Slovenac je s 21 poenom uz Baraća bio jedina svijetla točka gostujuće ekipe. Kod domaćina je bilo pet dvoznamenkastih, a najviše je zabio Kiriljenko, koji je uz 15 koševa imao i osam skokova te zaslužio 30 indeksnih poena.