Vodeni sportovi

Rumunjska na Hrvatsku u petak

Vedran Filipović • srijeda, 25.01.2012.

U susretima doigravanja za poredak od sedmog do 12. mjesta Rumunji su pobijedili Makedonce, a Španjolci "zalutale" Turke.

MAKEDONIJA - RUMUNJSKA 10:12 (1:1, 3:4, 3:4, 3:3)

Makedonija: Perčinić, Računica, Vukasanović 1, Mišić 2, Kalinić, Krečković 2, Ivović, Dimovski, Randžić 3, Petrović 2, Letica, Benić, Milanović

Rumunjska: Stoenescu, Radu 2, Negran 1, Diaconu 3, Iosep, Busila 1, Matei 2, Chioveanu, Goanta, Ghiban, Kadar 3, Dragusin

Rumunjska je 12:10 slavljem protiv Makedonije izborila susret protiv Hrvatske, drugi na ovom natjecanju. Nakon izjednačenog prvog poluvremena gdje su se istakli Diaconu i Mladostaš Radu kod Rumunja te Randžić s druge strane, utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini.

Na 5:5 krenuo je rumunjski uragan. U seriji 4:0 sudjelovali su Kadar s dva gola te Negrean i Diaconu, tek su Petrović i Mišić uspjeli smanjiti zaostatak prije posljednje četvrtine koju su Rumunji rutinski odradili za konačnih 12:10 i susret protiv Barakuda u petak.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Kadar i Diaconu s tri pogotka koliko je zabio i Randžić za poražene Makedonce.

TURSKA - ŠPANJOLSKA 4:16 (0:5, 3:4, 0:3, 1:4)

Turska: Sezer, Balta, Biyik 1, Okman, Gunkut, Coskun 1, Hantal 1, Akyar, Gedik, Tuncer, Yilmaz, cagatay 1, Yenigun

Španjolska: Aguilar, Garcia 2, Mallarach, Sziranyi 1, Molina 1, Minguell 2, Gallego, Espanol 3, Valles 1, Perrone 4, Perez, Xavi Garcia 2, Lopez.

Španjolska je potopila Tursku s čak 16:4, a sljedeći protivnik biti će joj reprezentacija Nizozemske. Sve je bilo riješeno nakon osam minuta, Furija je nezadrživo otišla na 5:0 te riješila pitanje pobjednika, ako je ono uopće postojalo.

Felipe Perrone zabio je četiri, a Espanol tri gola za momčad s Pirinejskog poluotoka.