Vodeni sportovi

Španjolci i Nijemci se oprostili pobjedom

Marko Domljanović • subota, 28.01.2012.

Osim utakmice Hrvatske i Nizozemske za deveto mjesto, danas su odigrane još dvije utakmice koje su odredile poredak od petog do osmog mjesta. U vrlo dramatičnoj završnici Španjolci su došli do pobjede nad Rumunjskom, a Njemačka je nakon preokreta uspjela u posljednjoj četvrtini slomiti Grčku i mirno uzeti peto mjesto.

Rumunjska - Španjolska 8:9 (1:2, 1:2, 3:1, 3:4)

Eindhoven, Europsko prvenstvo, utakmica za 7. mjesto
Suci: Spiegel (NJE) i Vasileiou (GRČ)

RUMUNJSKA: Stoenescu, Radu 3, Negrean, Diaconu 1, Iosep, Busila 1, Matei 2, Chioveanu, Goanta, Georgescu 1, Ghiban 1, Kadar, Mihai

ŠPANJOLSKA: Aguilar, García, Mallarach, Sziranyi, Molina 1, Minguell 6, Gallego, Espanol 1, Vallés, Perrone 1, Pérez, García, López-Pinedo

Dvoboj za sedmo mjesto ponudio je reprizu dvoboja iz natjecanja po skupinama, a u još jednom izjednačenom i uzbudljivom susretu Španjolska je opet bila bolja od Rumunjske. Utakmicu je pogotkom otvorio Minguell kojem brzo uzvraća Diaconu, ali Espanol pogađa na samom kraju četvrtine za minimalnu prednost Španjolaca. U drugoj dionici Rumunji poravnavaju preko Radua, a Minguell sa nova dva pogotka dovodi svoju momčad do 4:2 na poluvremenu.

Rumunjska je u trećoj četvrtini zaigrala bolje i sa dva uzastopna pogotka Chioveanua i Radua u završnici dolazi do izjednačenja - 5:5. Španjolci posljednju četvrtinu otvaraju puno bolje i tri i pol minute prije kraja dolaze od 8:6, ali uporni Rumunji se još jednom vraćaju i novim pogotkom Radua stižu na 8:8 sa samo 45 sekundi do kraja. Ipak, Španjolci u posljednjem napadu koriste igrača više i Minguell pet sekundi prije sirene svojim šestim pogotkom Španjolskoj donosi pobjedu.

Njemačka - Grčka 9:6 (1:2, 2:1, 3:2, 3:1)

Eindhoven, Europsko prvenstvo, utakmica za 5. mjesto
Suci: Fekete (MAĐ) i Alexandrescu (RUM)

NJEMAČKA: Tchigir, Wollthan 1, Schroedter, Real, Stamm 1, Politze 1, Bukowski, Schueler 1, Kreuzmann, Oeler 1, Schlotterbeck 1, Roessing 3, Kong

GRČKA: Karampetsos, Mylonakis 1, Miralis 1, Kokkinakis, Delakas, Theodoropoulos 1, C. Afroudakis 1, Ntoskas, G. Afroudakis , Fountoulis 1, Mourikis 1, Voulgarakis, Tsalkanis

U susretu za peto mjesto nije bilo tolike drame iako su Grci dobro otvorili susret i poveli golom Miralisa. Uzvratio je Oeller, ali Afroudakis donosi Grčkoj prednost na predahu. Početkom druge četvrtine Grci odlaze na 3:1 golom Mourikisa, ali Njemačka do poluvremena uspijeva dostići zaostatak i golovima Roessinga i Schlotterbecka poravnati na 3:3.

Roessing i Wolthan početkom treće četvrtine zaključuju njemački niz od četiri pogotka čime njihova momčad preuzima kontrolu nad susretom, ali Fountoulis pogotkom za 6:5 na kraju ove dionice ostavlja Grcima nadu u preokret. Ipak, s nova tri pogotka Njemačka početkom posljednje dionice lomi susret u svoju korist, a posljednji pogodak djelo je Theodoropoulosa za konačnih 9:6.