Bez problema za vodeći dvojac

Mišo Gulić • ponedjeljak, 30.01.2012.

Rukometašice su u Prvoj ligi za žene stigle do 14. kola u kojem su uvjerljive pobjede zabilježile rukometašice Podravke, Lokomotive i Zeline, dok su u ostali susreti riješeni u posljednjim minutama. Svakako je zanimljiv podatak kako ni nakon više od polovice prvenstva još uvijek nije zabilježen neriješen ishod među ekipama.

Tvin Trgocentar - Dalmatinka 23:24 (11:10)

Virovitičanke su na svom parketu propustile upisati drugu prvenstvenu pobjedu, a novih vrijednih bodova se dokopala Dalmatinka iz Ploča. Domaće rukometašice su odradile odlično prvo poluvrijeme u kojem su od prvih minuta imale konstantnu rezultatsku prednost, a taj dio su zaključile i s vodstvom od 11:10.

U nastavku susreta ekipe su se izmejnjivale u vodstvu, da bi u zadnju minutu igračice Tvina ušle s golom prednosti, no uporne gošće do kraja uspijevaju postići dva zgoditka i upisati vrijednu pobjedu od 24:23. Prvo ime kod ekipe Tvina bila je Mikulić sa sedam golova, dok je na drugoj strani za Dalmatinku Prusina zabila jedan više.

Lokomotiva - Arena 32:27 (19:11)

Lokomotiva je bez većih poteškoća došla do svoje 13. pobjede i tako prekinule gostujući niz od tri pobjede. Nakon izjednačenih prvih 15-ak minuta igre Zagrepčanke su ubacile u brzinu više i bez većih problema došle do prednosti na poluvremenu od 19:11.

Lokosice su i u nastavku nastavile s dobrom igrom i bez većih problema održavale stečenu prednost iz prvog dijela, da bi tek u završnici susreta gošće iskoristile njihovo opuštanje za prihvatljivih 33:27. Najefikasnija u domaćim redovima je bila Janković sa sedam, a na drugoj strani je prvo ime bila Kiridžić s 10 golova.

Sesvete Agroproteinka - Podravka 22:37 (13:21)

Kako to obično i biva kad su u pitanju Podravkine prvoligaške obveze, nova utakmica, ovaj put u Sesvetama, bila je tek nešto jači trening. Domaće rukometašice su priključak držale do sredine prvog dijela, no tada su se gošće uozbiljile i do kraja poluvremena došle do osam golova viška (13:21).

U prvih deset minuta nastavka Podravka je zabila isto toliko golova, za razliku od domaća dva pa je konačnih 22:37 još i pristojan rezultat za njih. Za Sesvete je Pavlek postigla sedam golova, baš kao i Damnjanović za Podravka Vegetu.

Trešnjevka - Umag 28:27 (14:13)

Trešnjevka je nakon iznimno uzbudljive završnice uspjela doći do punog plijena u srazu s rukometašicama Umaga, a bila im je to sedma pobjeda u 14 odigranih utakmica. Zelene su bolje otvorile susret i gradile prednost koja je nakon 20 minuta iznosila 10:6, ali gošće se nisu dale slomiti i do poluvremena su uspjele doći na minimalan zaostatak od 14:13.

Umažanke su u drugom dijelu bile ekipa koja je većim dijelom vodila, no ipak bez većeg rezultatskog odvajanja, da bi sve prosule u samoj završnici te upisale minimalan poraz od 28:27. Prvo ime kod pobjedničke ekipe bila je Zovko s čak 12 zgoditaka, a kod Umaga najviše se istaknula Žuliček s pet.

Orijent - Zelina 13:22 (8:11)

Rukometašice Orijenta su u ovom kolu odigrale vjerojatno i najlošiju utakmicu od početka sezone, a posebno se to odnosilo na drugi dio u kojem su postigle svega pet golova. Zelina se od samog početka nametnula domaćim rukometašica, a do poluvremena je uspjela ostvariti prednost od tri gola (8:11).

Riječanke su u nastavku odigrale ispod svakog nivoa, zabile svega pet zgoditaka i na kraju upisale uvjerljiv poraz od 13:22. Jedina koja je kod domaćih zaslužila prolaznu ocjenu bila je Milosavljević s postignutih pet golova, dok je na drugoj strani Vidak postigla isto toliko, no ona je uza sebe imala velik broj raspoloženih suigračica.