1. HRL žene, 14. kolo, 28.01.2012.
Samobor 26:24 Koka

Samoborke nastavile s pobjedama

Sportnet • ponedjeljak, 30.01.2012.

Samoborke su teže od očekivanog došle do nova dva boda i ukupno devete prvenstvene pobjede. Gošće iz Varaždina su iznenađujuće dobro parirale domaćem sastavu i do samog kraja držale sve opcije otvorenima, međutim za nešto više od časnog poraza ipak nisu imale snage.

U okviru 14. kola Prve lige za žene rukometašice Samobora su pobjedom nad varaždinskom Kokom zadržale visoku treću poziciju u utakmici koja je sve do završnih minuta bila u okvirima neizvjesnosti.

Samoborke su u igru ušle vrlo napadački i već u prvim minutama postigle prednost od četiri gola razlike. U drugoj polovici prvog poluvremena bude se i igračice Varaždina te svojom borbenošću smanjuju razliku. Tako rukometašice u svlačionicu odlaze s rezultatom 14:11.

Po povratku na teren Varaždinke su imale nekoliko prilika, ali čvrstom obranom te nekoliko briljantnih obrana vratarki Kuhar i Radovanić, Lavice uspijevaju zadržati prednost što ih na kraju dovodi do konačnog rezultata od 26:24.

U sljedećem kolu Lavice ugošćuje ekipa Virovitice, a novi susret na domaćem terenu zakazan je za 11. veljače kada će Samoborke igrati protiv rukometašica Umaga. Utakmica počinje u 17 sati i 30 minuta.

Samobor su do pobjede vodile Golubić s osam golova, koliko je zabila i Štrkalj, inače i igračica susreta, dok je na drugoj strani prvo ime bila Dežić s devet postignutih golova.

(Tekst: Maja Ivčić)