Olympiakos uspio slomiti Efes

Bojan Meštrović • srijeda, 01.02.2012.

Grci su vodili od samog početka, ali su utakmicu uspjeli prelomiti tek velikom serijom u posljednjoj četvrtini i tako došli do iznimno važne pobjede. Naime, u slučaju poraza praktički bi već bili eliminirani iz ovosezonskog izdanja Eurolige.

Hrvatski reprezentativac Stanko Barać odigrao je još jednu jako dobru utakmicu u kojoj je za nešto više od 21 minute na parketu zabilježio 14 poena i osam skokova te uz Spanoulisa imao najveću valorizaciju (19).

Susret su bolje otvorili domaćini i nakon četiri minute s pet uzastopnih poena Richarda Dorseya poveli 12:4. I Kostas Papanikolaou je do kraja četvrtine ubacio pet poena te je nakon prvih deset minuta semafor pokazivao 20:12.

Olympiakos je nastavio igrati u visokom tempu i s četiri poena u nizu Andreasa Glyniadakisa sredinom druge četvrtine došao do velikih +14 (36:22). Tada je, međutim, stala igra Grka, a Vujačić i Batista su iskoristili priliku da naprave seriju 8:0. Slovenac je do poluvremena zabio deset koševa, od čega osam u drugoj četvrtini, a rezultat je na odmoru bio je 41:36.

Ivkovićeva momčad u nastavku je održavala prednost sve do posljednjih minutu i pol treće četvrtine, kada su Barać i Lafayette uspjeli povezati nekoliko uspješnih akcija i prije zadnjih deset minuta stići do izjednačenog rezultata (53:53).

Čini se da je to samo razbjesnilo Grke, koji su odgovorili uraganskom serijom 24:5 i za samo nekoliko minuta slomili otpor turske momčadi. Završilo je s uvjerljivih +18 (83:65) za momčad Olympiakosa koja je ovom pobjedom došla do omjera 1-2 i na ljestvici preskočila današnjeg protivnika.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Spanoulis s 18 poena kojima je pridodao i četiri asistencije, a odlično ga je u pobjedi pratio Sloukas s 15 poena. Kod poražene momčadi, dvoznamenkasti su osim Baraća bili Vujačić s 12 te Lafayette i Batista s po 11 poena.

U sutrašnjoj utakmici snage će u Moskvi odmjeriti CSKA i Galatasaray, a sljedeći tjedan će se ponoviti ovotjedne utakmice sa zamijenjenim domaćinstvima.