CSKA nastavlja, pao i Galatasaray

Dino Brumec • četvrtak, 02.02.2012.

Večeras su se susrele momčadi koje su u prošlom kolu zabilježile svaka po pobjedu u skupini E Eurolige. CSKA je opet opravdao ulogu favorita te je ostao neporažen i nakon 13. utakmice u ovogodišnjoj Euroligi, a Galatasaray će nastaviti borbu za drugu poziciju s Efesom i Olympiakosom.

U prva dva kola druge faze Eurolige CSKA i Galatasaray odigrali su dobre utakmice, a to posebno vrijedi za rusku momčad. CSKA je ubilježio dvije relativno lagane pobjede, a u prošlom kolu Efes je pao sa čak 28 razlike. Galatasaray je ubilježio poraz od sunarodnjaka u prvom kolu, ali zatim je dobio Olympiakos kod kuće i sada ga je čekao teški izazov protiv ruske mašine.

Nakon tri minute CSKA je već vodio 10:0 i činilo se da će ova utakmica otići u jednom smjeru. Ipak, uskoro su se Turci snašli i tri minute kasnije došli su, koševima Lukše Andrića, na 9:13. Nakon koševa Viktora Khryape CSKA je vodstvom 19:12 završio prvu dionicu susreta. U 13. minuti CSKA je opet stigao na +10 (26:16), a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 44:37 za rusku momčad.

U drugom dijelu CSKA je opet prebacio u višu brzinu, a Turci su u prve tri minute treće četvrtine ostali bez koša. U 25. minuti, nakon trice Khryape, Rusi su došli do +12 (53:41) i nakon toga prednost se samo povećavala. U 27. minuti, nakon dva bacanja Nenada Krstića, CSKA je stigao na gotovo nedostižnih 60:44 i tako vjerojatno prelomio utakmicu baš u trećoj dionici. U posljednju četvrtinu ušlo se sa 66:52 za Ruse.

CSKA je na kraju mirno priveo utakmicu kraju i došao je do treće pobjede u ovoj fazi natjecanja. Završilo je 85:70 za Ruse koji su još uvijek neporaženi u ovogodišnjoj Euroligi. Svakako vrijedi izdvojiti odličnu partiju Nenada Krstića koji je zabio 20 poena i uzeo devet skokova. Miloš Teodosić je zabio 12 poena, dok su Khryapa i Šiškauskaks dodali po 11 koševa. Najučinkovitiji kod gostiju bio je Ender Arslan s 13 poena, a Lukša Andrić je u 15 minuta odigrao ispodprosječnu utakmicu i zabio je četiri poena i uzeo isto toliko skokova.