Podravka nastavila s "treninzima"

Mišo Gulić • subota, 04.02.2012.

Vremenske neprilike odgodile su i velik dio utakmica prvenstva rukometašica, međutim neki susreti su ipak odigrani. Podravka je na domaćem parketu uvjerljivo svladala Trešnjevku, dok su se u Umagu gostujućih bodova "dokopale" rukometašice Koke.

Podravka Vegeta - Trešnjevka 38:22 (21:10)

Koprivničanke su sasvim očekivao i u 15. kolu domaćeg prvenstva došle do nove uvjerljive pobjede, a ovaj put "žrtva" je bila ekipa zagrebačke Trešnjevke.

Gošće su u igri ostale tek pet minuta, a potom je Podravka zagrijala svoj motor i do poluvremena, na krilima Pušić-Koroljević i Milanović-Litre, došle do velikih 21:10.

Sasvim očekivano ni u drugom dijelu Koprivničanke nisu imale milosti prema svojim gošćama, raspucale su se Kožnjak i Čović, pa je prednost rasla iz minute u minutu, da bi se konačno zaustavila na plus 16 (38:22).

Prvo ime iz redova Podravke bila je Maja Kožnjak s osam pogodaka, dok su vrlo dobre bile i Petković sa šest , koliko je postigla i Milanović-Litre. S druge strane Trešnjevku je predvodila Jelena Kajfeš sa šest golova.

Umag - Koka 23:29 (11:14)

Koka je u Umagu protiv istoimene ekipe lakše od očekivanog došla do novih, vrlo važnih, prvenstvenih bodova. Varaždinkama su to bili možda i ključni bodovi u borbi za opstanak, dok će domaće rukometašice i dalje plesati "na crti".

Gošće su od prve minute imale minimalnu prednost, međutim nisu se uspijevale odvojiti na više od gola razlike sve do pred kraj kada su Jalušić i Ostarijaš svojoj ekipi osigurale plus tri na poluvremenu (11:14).

I u drugom dijelu Varaždinke su kontrolirale igru i rezultat, a najbliže što su gošće došle bilo je u 45. minuti kada je semafor pokazivao 18:20. Za nešto više ipak nije bilo snage, stoga su igračice Koke rutinirano susret privele kraju i upisale svoju šestu pobjedu.

Najbolja u pobjedničkim redovima bila je Petra Ostarijaš s čak 11 postignutih golova, dok je za istu ekipu Tea Jalušić zabila osam. Domaće rukometašice je predvodila Ana Jajčević s osam, a šest je dodala i Jelena Vidović.